Skocz do zawartości

Opel Corsa b 1,4i 1995r silnik C14NZ zapala się kontrolka check engine


Gość se23

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem pewny na 95% że wina leży po stronie regulatora biegu jałowego!, widzisz jak się nie napiszę konkretnie i dokładnie to można sobie gdybać!, a z tego co piszesz bo zapytałem się o obroty na jałowym!, wychodzi że obroty falują, a przy sprawnym regulatorze biegu jałowego obroty nie mają prawa falować z 950 do 1200 czy nawet do 3500, kup nowy oryginalny regulator biegu jałowego, wymień i przeprowadź adaptacje na zimnym silniku a problem będziesz miał z głowy!, możesz się jeszcze upewnić jak chcesz i podjechać na diagnostykę do innego kumatego speca aby sprawdził błędy i podejrzał parametry:), nie kupuj czasem taniego zamiennika! uwierz że nie warto na tym oszczędzać jak chcesz mieć sprawę załatwioną :-)

Edytowane przez marti82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany,a dla wszystkich ciekawych napiszę o co chodziło. Problemem nie był silnik krokowy,bo go wymieniłem na nowy zupełnie nie potrzebnie...problem tkwił w lince gazu,gdy puszczałem pedał gazu i auto stało na biegu jałowym nie zamykała się do końca przepustnica,wystarczyło przestawić o jedno wcięcie do tyłu linkę gazu, a mechanizm dokładnie to dwie sprężynki spryskać WD 40 i to cała robota.

Wpadłem na to trochę przez przypadek,posłużyłem się smartfonem,ustawiłem kamerę uruchomiłem silnik i czekałem aż zapali się kontrolka check engine, jak się zapaliła włączyłem nagrywanie tak aby nagrywała kontrolkę i poszedłem grzebać pod maską dotykałem różnych elementów między innymi naciągałem i luzowałem linkę gazu...jakie było moje zdziwienie jak podszedłem i zobaczyłem ze kontrolka się nie paliła.ha,ha, odtworzyłem filmik słuchałem i patrzyłem w którym momencie zgasła no i wyszło że kontrolka zgasła jak grzebałem przy lince gazu,później sprawdziłem to już od środka odpaliłem auto lampka się zapaliła,wziąłem pedał gazu stopą od spodu i przytrzymałem lampka zgasła to dopiero numer....pozdrawiam i zamykam temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności