Skocz do zawartości

Zablokowana klapa bagażnika Meriva B (2013)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

To mój pierwszy post bo po raz pierwszy jestem użytkownikiem Opla. Problem w mojej merivie polega na tym, że zamek klapy bagażnika nie reaguje na wciskanie tego gumowego przycisku pod listwą. Widziałem na forum podobne problemy, ale nie dotyczyły Merivy B. Jak otwarłem klapę od środka i ruszałem zamkiem to nie zauważyłem, żeby ciężko pracował. Wszystko ładnie nasmarowane. Jedynie co to ta dźwignia z awaryjnego otwierania ciężej chodziła przy zamkniętej klapie (może mam takie wrażenie przez utrudniony do niej dostęp) niż w powietrzu. Ale to chyba nie ma związku gdyż w powietrzu zamek również nie reagował. Czy komuś również się to przytrafiło? Czy to typowe dla Merivy B i muszę wymienić ten stycznik w gumowej obudowie? Czy zamek? Bo jak stycznik albo zamek to mogę kupić i sam wymienię, a jak przetarta wiązka to już zawiozę do elektryka.

 

Proszę o pomoc i porady.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no poczytałem, ale jak na moje oko to jest on nierozbieralny. Jak próbuję zdjąć tę gumkę to się trzyma jakby zgrzana od środka. Jeszcze popróbuję zdjąć ale chyba kupię nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej .. jak znam życie to jest mikrostyk .. nierozbieralny .. ale w serwisie do Insigni kosztuje chyba 20 lub 30 PLN .. wiazka ze stycznikiem do Merivy B ok 300PLN z robocizną .. a to dokładnie to samo, tylko trzeba przelutowac .. kabelki od stycznika. rozbierz plastiki od wewnątrz .. uwazaj na zaczepy plastikowe, dobrze poogladaj jak bedziesz sciągał .. .. i wymień .. czas wymiany .. około godziny .. pozdrawiam

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ty kupiłeś to za 20-30 złotych? Dzwoniłem właśnie do Opel Fijałkowski i mi zaśpiewali 175 zł ;/ Powiedziałem, że do Merivy, czy jak powiem, że do Insigni to będzie taniej? To już na necie widzę za 60 zł.

Edytowane przez georgu2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@georgu2 Miałem podobnie, oddałem do mechanika, który podobno "przedmuchał / przeczyścił" mikrostyk całego go rozbierając (niestety nie wiem jak i czy na pewno...). Chciałem natomiast zapytać, jak udało Ci się otworzyć klapę bagażnika od środka? Mam Merivę B '10 i za cholerę nie udało mi się znaleźć żadnej awaryjnej dźwigni (bez zdejmowania tapicerki).

Edytowane przez Sartori

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa naprawiona samodzielnie. Kupiłem na allegro za 60 zł stycznik, który został wystawiony przez salon MM Cars w Katowicach. Jak ktoś ma wprawę to wymiana zajmuje 30 min.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz .. dałeś radę .. :) .. ja mam zniżkę jako pracownik ... i pewnie dlatego napisałem, że tak tanio .. no ale 60 PLN to nie majatek

cieszę się, że umiałem pomóc .. no mówiłem że nie do Merivy .. bo tam jest dłuższy kawałek wiązki wraz z podświetleniem tablicy rejestracyjnej .. więc oni nic nie lutują tylko wypinają i wpinają wiązkę .. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności