Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Corsa Combo Z12XEP nie odpala

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#11 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9286 postów
  • LokalizacjaOświęcim i okolice
  • Model:Opel Meriva A
  • Silnik:Z16XE
  • Posiadasz LPG:TAK

Napisano 27 grudzień 2017 - 23:01

To że ma lać to jeszcze nic. Tam ma być 3.6-4 bara.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#12 OFFLINE   jarek65w

jarek65w
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź Janów
  • Model:Opel Astra III
  • Inna marka:Corsa C
  • Silnik:Z14XEP
  • Nadwozie:kombi

Napisano 28 grudzień 2017 - 18:13

No tego to już nie sprawdzę sam , ale pompuje dosyć intensywnie bo sprawdziłem.
Jeszcze jeden problem mi się trafił kurtka , nie mogę wykręcić 2 świec .

Tak sobie pomyślałem że po takim męczeniu silnika który nie chciał zapalić będzie warto świece wyczyścić.
Na tych 2 co się dały było generalnie błoto paliwowo/nagarowe.
Ale 2 nie chcą drgnąć , gdzieś z rok temu do nich zaglądałem i czyściłem wszystko miedzianą szczotką.

Narazie zalałem je trochę ropą licząc ze może coś spenetruje , nie chce ich ukręcić .
Kurczę jeszcze nie miałem takiej sytuacji żeby świecy nie odkręcić która sam przykręcałem 😖.
Pozdro
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#13 OFFLINE   jarek65w

jarek65w
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź Janów

Napisano 31 grudzień 2017 - 15:25

Kto mi powie jak sprawdzić czy zasilanie na cewkę dochodzi ?
Cewka jest sprawdzona i ok. Jak mam sprawdzić bez wyciągania świec i oplatania kabelkami czy dostaje prąd ?

Coś da się pomierzyć na wtyczce cewki ?
Już nie mam pomysłu żadnego co może być nie tak , nawet samostart nie pomaga odpalić auta a bez odpalenia nie wyciągnę tych świec bez ukręcenia .
Pozdro
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#14 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9286 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 15:38

Może być?

Załączone miniatury

• 2017-12-31_153751.jpg
  • 2017-12-31_153809.jpg

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#15 OFFLINE   jarek65w

jarek65w
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź Janów

Napisano 31 grudzień 2017 - 17:23

Super , dzięki.
Najlepszego w Nowym .
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#16 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9286 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 17:53

Co do świec to ja zawsze odkręcam na zimnym.

Tylko dwa razy odkręcałem na ciepłym i raz wykręciłem całkowcie z gwintem głowicy  a drugi raz częściowo.

https://www.ngk.de/p...rady-montazowe/

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

Użytkownik jest zalogowany Pan Kontekstowy

• Użytkownik
  • 1060 postów
  • Model:Opel

#17 OFFLINE   jarek65w

jarek65w
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź Janów

Napisano 01 styczeń 2018 - 12:23

Adam
Ja także zawsze to robiłem na chłodnym silniku i zawsze się jakoś dawało .
Teraz kurtka nie idzie i jedyna szansa ze korzystając z rożnej rozszerzalności materiałów puści.

Nie widzę innej możliwości już .
  • 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#18 OFFLINE   adam1954

adam1954
  • Moderator
  • 9286 postów

Napisano 01 styczeń 2018 - 12:51

Długa przedłużka i pomału przód -tył i może ruszy.

Kiedyś odkręcałem koledze świece w AF i do odkręcenia musiałem użyć 70 cm rurki jako przedłużki.

Nie wiem kto tak dokręcił u niego ale wszystkie 4 miał tak dowalone.

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#19 OFFLINE   jarek65w

jarek65w
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź Janów

Napisano 02 styczeń 2018 - 20:04

Ja mam z 50 cm rurki klucz solidny , niestety mam wrażenie ze jestem blisko granicy zerwania gwintu a tego nie chcę.
Zwłaszcza że autko powstało , choć sądząc po stanie wykreconych świec to te 2 pozostałe maja przerwę z 1,5 mm.

Na tą chwilę podlewam te świece naftą i opukuję trochę , muszę także rozpiłować 15 bo mam wrażenie że moj klucz i te 2 świece coraz bliżej granicy własnej tolerancji.

Użytkownik jarek65w edytował ten post 02 styczeń 2018 - 20:05

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież

#20 OFFLINE   jarek65w

jarek65w
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaŁódź Janów

Napisano 06 styczeń 2018 - 20:22

Dobra może komu się przyda , wiec opisze swój przypadek z końca zeszłego i początków tego roku.
Zaczęło się dość podobnie jak u założyciela - autko sobie jeździło u mnie 5 latek praktycznie niezawodnie i tanio bo z gazem.

Przed świetami jadę do sklepu i jak chce wracać nie chce odpalić , rozrusznik kręci , podlewam troszeczkę paliwem do przepustnicy łapie ale po chwili gaśnie .Nie słyszę pompy wiec pada podejrzenie ze jej wina.
Następnego dnia zawieram styki w miejscu przekaźnika , słychać odpalam i jadę do domu.
Tam przegląd bezpieczników , 8 i przekaźników R13 i 14. Autko następnego dnia odpala ale za 2 dni już nie.
Korzystając z poradnika na samnaprawiam , diagnozuję wszystko i wychodzi ze pompa - wymiana i 2 tygodnie spokoju.
Jadę sobie na działkę 30km , odpalam autko startuje słabo , trochę przerywa ale po lekkim przegazowaniu wyglada ok.
Dojechałem bez uwag zgasiłem , chcemy wracać i zonk .Auto odpala ale za chwile gaśnie , jakby nie dostawał paliwa.
Całe szczęście było jeszcze ciepłe wiec przeskoczyło na gaz i wróciłem , zaparkowałem zgasiłem - myśle odpalę i zobaczę .
Nie ma opcji by załapało , kufa co jest ? Pompa znowu ale paliwo na listwie jest ?
Wiec czujnik położenia wału może , wymiana na ori Bosch za 2 dni powtórka z tego co wcześniej.
2 opcje , może parownik mi nie trzyma i po zgaszeniu zalewa cylindry gazem a jak dostaje na starcie jeszcze paliwa to już za dużo .
Wykręcam 2 świece bo 2 nie chcą , błoto paliwowo nagarowe - No może być ze zalewany , odłączam wiec lpg zobaczymy jak będzie na samym PB.Autko ze 2 dni prawie bezproblemowo , prawie bo wyskoczył mi P0170.
Żeby było zabawniej na gazie nie wywalało żadnych błędów a teraz 170 , czeszę wiec autko op-comem i nic poza tym.
Wykasowałem i kolejne 3 dni w spokoju , dziś sobie jadę z 15 km coś zobaczyć i znów P0170 ??
Ale auto jedzie normalnie wiec po powrocie biorę ELM-a z domu żeby zobaczyć czy coś jeszcze , autko rozgrzane do załączenia wentylatora kasuje błąd , ten co wyżej gaszę i próbuje odpalić ponownie.
&€#@ nie da rady , lekko łapie i gaśnie , kręcę rozrusznikiem dłużej , załapuje , czasem reaguje na gaz a w innej chwili nie i taśmie.
Auto gorące bez gazu bo zakręcony na butli nie odpala , odkręcam świece bo chce zobaczyć czy zalane - suche , wentylek na listwie paliwowej naciskam paliwo tryska .Wiec nie podają wtryskiwacze chyba .
Pozostały mi chyba 2 opcje , wariuje elektryka , przekaźniki/ bezpieczniki albo ECU ?
Auto nie wyrzuca żadnych błędów poza tym 170 .

Da się zdiagnozować walnięte ECU bez wyciągania jakoś , jeśli nie pokazuje żadnych dziwnych błędów .
Wstawić do warsztatu jakiegoś , tylko gdzie żeby zdiagnozowali taka usterkę .
Auto odpala po 2 , 3 bez problemów a z jakiś czas nie , trzeba je eksploatować żeby wiedzieć o czym piszę.
No i jeszcze 3 opcja o której Adam wcześniej pisał - za niskie ciśnienie podaje nowa pompa paliwa , chyba muszę poszukać warsztatu który sprawdzi mi ciśnienie na listwie .Ale czy to może być przyczyna tego ze auto nie chce odpalać ?
Pozdro

Użytkownik jarek65w edytował ten post 06 styczeń 2018 - 20:37

• 0

Uruchom; JavaScript!
Odśwież