Skocz do zawartości

Uszczelka pod glowica


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DAROMV6

Jak ktoś robił "rzeźbę", to pakował silikon na uszczelkę głowicy.

Pod uszczelkę głowicy nie pakuje się silikonu.

Ogólnie masy uszczelniające (również silikonowe) mają zastosowanie przez producentów do niektórych łączeń w motoryzacji, w silnikach również (przy braku dostępności uszczelki).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

To znaczy panowie glowica sklada sie z 2czeci o ile sie nie myle prawda jesli sie myle to prosze poprawic jedna ktora przylega do bloku silnika gdzoe sa wkrecone swiece a druga nad nia gdzie jest walek zorzadu i silikon jest na tej czesci po srodku nie od bloku silnika a tam sie wlsnie poci wiec nie weim ruszac czy nie powiedzcie widac swieze zacieki plynu napewno plynu na bloku wlasnie z tego miejsca gdzie nie ma silkony tylko wystaje metalowa usczelka o powiedzcie n na uszczelke pod miske daje sie silkon w koncu czy nie pamowie?:lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica się składa z jednej części.

Tam, gdzie są przykręcone kolektory.

To na górze, to obudowa wałka rozrządu.

I tą część ja mam złożoną na silikon.

Pod głowicę musi być normalna uszczelka.

Tam na niej są już śladowe ilości niby silikonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

OK panowie czyli co zostawic to pocenie sie nad blokiem silnika???czy tak mozna jezdzic spokojnie???czy to jednak bedzie mialo potem skutki jakies???doradzcie mi co z tym fantem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Aha ok wiec zostawie i udam ze nie widze chciaz jestem pedantem co do mojego auta ale zaufam Wam

 

[ Dodano: Pią Maj 16, 2008 16:01 ]

Ok panowie zaufam Wam jesli tak mowicie to ok nie bede ruszal nic zobacze co dlaej tylko boje sie zeby czasami plyn nie lecial do tlokow jak to sprawdzic? plyn nie ubywa i nie babelkow w zboirniczku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość opelek16

Witam panowie. Odnosnie tematu tez chcialbym zaczerpnac troche dobrej wiedzy ze tego forum :beer: . Otoz zauwazylem ubylo mi plynu. Na poczatku myslalem ze nie dokrecilem korka bo pod cisniniem plynu wywalilo pod maska bylo mokro i rozchlapane bylo, wszedzie bylo widac zaschniete krople plynu. Dolalem pod napis KALT i dobrze dokrecilem lecz chyba to nie przez to zaczelo mi ubywac lekko plynu. Dodam ze sprawdzalem olej czy jest nadmiar czy ma jakies oczka(wlasnie jak to zaobserwowac moze ja zle patrze?). W zbiorniku z plynem nie ma plam, nie ma babelkow. Z wydechu jak sprawdzic dobrze czy czuc plyn z ukaldu? Ja wzialem sztachnalem sie no i mi sie wydaje ze czulem slodkawosc. Dymi mi na bialo ale mowia ze to od pory roku. Przegrzewa sie ale tylko w lato(pewnie termostat). Poradzcie cos bo nie dawno zmienilem rozrzad i troche kasy poszlo :beer: . Jak cos minalem to dopiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności