Skocz do zawartości

za komuny bylo lepiej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

w obecnych czasach jest tylko pogon za pieniądzem aby utrzymac sie na powierzchni, fakt w poprzednich czasach władza okradała obywateli a obecnie to totalnie ich skubie na każdym kroku nie licząc sie z konsekwencjami. :-) :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zdaje sie tak dlatego, ze kiedys wszyscy mieli po rowno i to samo, nikt sie nie wywyzszal, i nie bylo komu zazdroscic...tyle, ze trzeba by w takim kraju mur szczelny wybudowac na granicach zeby obywatele nie widzieli , ze w Niemczech maja samochody, banany i telewizory. teraz jest nierownosc spoleczna, ale przynajmniej

czlowiek ma sznase, moze zalozyc firme wlasne, moze swiat zwiedzic i poznac, i od niego wiele zalezy jak spedzi wlasne zycie. za komuny kazdy mial przydzielone zycie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie, ze ten system jest idealny...mowie tylko, ze lepszy.

 

ja nie neguje kapitalizmu jako systemu. jestem calkowicie za.

problem jednak tkwi w tym naszym chorym panstwie, sposobie rzadzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnieszka napisał/a:

czy nie pomyslalas, ze istnieja tacy ludzie ktorzy nie maja pieniedzy na wyksztalcenie swoich dzieci ?

 

 

od tego sa organizacje rzadowe zeby takich ludzich wspierac. darmowe obiady w szkolach, podreczniki wypozyczane itd. szkoly i studia na szczescie mamy bezptalne. w duzej ilosci szkol sa komputery...

 

nie mowie, ze ten system jest idealny...mowie tylko, ze lepszy.

A ja Ci powiem że mam dwójkę dzieci w szkole podstawowej i co rok na książki zeszyty itp czyli całą wyprawkę do szkoły płacę około 1000 zł a od panstwa dostaje we wrześniu po 100zł na dziecko. Moja znajoma pisała do opieki bo ją nie stać na książki dla dzieci i na jedno dostała 100 zł.Rodzinne na dziecko mam 64 zł miesięcznie i na co to ma jemu starczyć? Już nie liczylem takich żeczy jak buty do szkoły ale to i tak są kosmiczne wydatki a panstwo ma wszystko w nosie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie Aga i Michu, ze to wina naszego rzadu i Panstwa.

 

[ Dodano: Nie Wrz 17, 2006 14:47 ]

i wlasnie przez to mi przychodzi kolejna refleksja, ze ludzie zwalaja nieudolnosc rzadu

na system, przywolujac stara dobra komune, a ten sam system w innych krajach sie sprawdza tylko w tym naszym

niepelnosprawnym rzadzie wszystko kuleje :-)

dla przykladu w Szwecji prawie zwracaja za nauke...studentom placa za ksiazki i mieszkanie!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przez to mi przychodzi kolejna refleksja, ze ludzie zwalaja nieudolnosc rzadu

na system, przywolujac stara dobra komune, a ten sam system w innych krajach sie sprawdza tylko w tym naszym

niepelnosprawnym rzadzie wszystko kuleje

dla przykladu w Szwecji prawie zwracaja za nauke...studentom placa za ksiazki i mieszkanie!

Zgadzam się z Tobą że największą winę w tym wszystkim ponosi rząd

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności