Skocz do zawartości

za komuny bylo lepiej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Za komuny była urawniłowka-nie wychylaj się, kombinuj po cichu. Wolę to co teraz, chociaż i tak do ideału daleko. Stać mnie z mojej pracy (własna firma) na dom, samochód dla siebie i żony. Wiem na co pracuję. Wiem co mogę kupić za zarobione pieniądze. Pieniądze które zarabiam mają realną siłę nabywczą,a nie urojoną. Pamietajcie że za komuny maluch kosztował oficjalnie 69000 zł (1979r chyba). Tyle że bez przydziału/asygnaty nie można było go zdobyć. Ewentualnie na giełdzie płaciło się 2-3 razy tyle za egzemplarz z przebiegiem 55 km i człowiek się cieszył że kupił, nie martwił się o kolor. Jeżeli mam ochotę to mogę swój samochód przemalować na niebiesko ze złotymi kwiatkami, bo mogę pójść do sklepu i wybrać sobie farby. A nie wejść do sklepu i poprosić u znudzonego sprzedawcy odpowiednie kolory, a on łaswkawie wyda mi jedyną dostępną w kolorze ogólnosraczkowatym. A nie tak jak za komuny gdzie cała rodzina dzieliła się jednym wystanym bananem, albo wyrobem czekoladopodobnym. Ograniczają mnie tylko zasoby środków.

 

Czy było lepiej? Może dla tych co byli przy żłobie. Ale jak ktoś chciał zrobić coś samemu legalnie to był tłamszony.

 

I pamiętajcie, że za komuny niewielu z nas mogłoby jeździć Oplami. Dalej gnilibyśmy w maluchach, polonezach czy FSO1500.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam trochę od siebie :(

Tamtych "złotych" czasów nie mogę pamiętać bo jestem za młody, lecz mam pewne swoje zdanie na temat komunizmu. Komuna dla mnie raczej zdecydowane NIE. To co teraz dzieje się w Polsce to nic innego jak następstwa tego nieszczęsnego ustroju jaki panował w tym kraju po wojnie przez pół wieku. Mówicie że wtedy była praca, każdy był sobie równy, dało się godnie żyć itp. Na pewno ale wspominacie to jako dobre czasy tylko dlatego że w polsce ta demokracja jednak się nie udała. Gdyby po wojnie w Polsce nastał od razu kapitalizm byli byśmy rozwinięci gospodarczo jak zachodnia Europa. Ale niestety te 50 lat źle wpłynęło na losy Polski. Przez te pół wieku mieliśmy w Polsce ustrój w którym ideałem był robotnik. Człowiek niewykształcony stworzony do pracy fizycznej, któremu panstwo zapewniło pracę i myślało za niego. I teraz w czasach kapitalizmu mamy właśnie przez to taką nędzę. Ludzie są nadal nauczeni dostawać od Panstwa i nie myśleć. A to co się dzieje w rządzie Polskim po 90r doskonale pokazuje jak Komunizm zepsuł ten kraj.

Weźcie pod uwagę też to że za komuny z pewnością nie mieli byście takich rzeczy jak internet, czy kablówka oraz wiele innych nowinek technicznych bez których teraz nie wyobraża sobie przeciętny obywatel życia. Czy to by było dobre ? Dla mnie komuna = zacofanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem troszke polemicznie na temat wypowiedzi bzzz, bylo by tak jak w wielkim kraju za duza woda ale nie w usa lecz w chinach,to samo by sie dzialo co u nich teraz z komuna jesli by sie wczesniej nie rozpadla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności