Skocz do zawartości

brak mocy-prosze o pomoc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

wiatm.

jestem nowy i mam nadzieje ze sie nie powtarzam tematu. mam corse b '98, 1,4. auto juz od dluzszego czasu nawala - szczegolnie na 2 biegu nie ma sily, trzymajac jedostajnie noge na gazie samochod nie chce sie zbierac, a w penym momencie dostaje na moment jednak kopa. nie ma znaczenia czy pracuje na gazie czy benzynie - i tu i tu jest to samo. nowy jest filtr powietrza, filterek od gazu, swiece, przewody. na komputerze nic nie wykazuje, lambda ok, kat ok, wymienilem uszczelka pod glowica i(!) zaczyna mi palic 12litrow ale bez przelozenia na osiagi, wymienilem silniczek krokowy i dalej bez zmian - brak mocy przy spalaniu ponad 10litrow! dalej jest slabiutki po tych wszystkich zabiegach. co jeszcze moge zrobic, co to moze byc?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

W mojej Corsie, podobne przypadki, mechanik mowi ze to moga byc pierscienie na jednym tloku.

Moze w te strone obczaj.

 

U mnie troche silnik przerywa, na zimno ma moc, potem spada, ale czasem jak sie odmuli to sily ma 2-3 razy wiecej O_o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1.4 Si - 82 KM/60 kW Silnik: C 14 SE

kilka razy byl juz podlaczany pod kompa i mechanicy mowili ze lambda nie szwankuje, chyba wtedy powinno cos wykazac...

silnik chodzi nawet ladnie i nie przerywa ale nie ma sily! no i w dodatku to spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie węże podciśnienia sa ok?

Sprawdź i w razie potrzeby wyczyść połączenia w module zapłonu, i wtyki kabli zapłonowych.

Zdejmuj po kolei wtyczki z wtrysków i zobacz, czy będzie za każdym razem zauważalna różnica w pracy silnika.

Zobacz też czy wężem podciśnienia na regulatorze ciśnienia paliwa nie zasuwa benzyna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

zrob tak jak pisze ja37- choc jesli piszesz ze silnik pracuje równo to raczej nie, jak nie pomoze to odepnij kabel od sondy i jezdzij tak do 3000 obr max, sonda nie zawsze pokaze błąd, przyczyna duzego spalania w 70% jest głównie sonda, bo egra nie masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

dobra, zrobilem jak wyzej - bez zmian - spalanie ponad 10l i nie da rady ruszyc z piskiem, zamula sie strasznie.

zdaje sie ze tego egra nie mam.

silnik chodzi caly czas rowno ale raz ciagnie dobrze a raz nie mozna go rozbujac, jakby sie dusil ale nie szarpal, po prostu nie idzie. katalizator jest ok, moze cos w kierunku powietrza?co tam moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności