Skocz do zawartości

brak mocy-prosze o pomoc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

LAMBDA nie ma najmniejszego wplywu na osiagi , jedynie na spalanie , silnik z niesprawna LAMBDA bedzie pracowal ciagle na bogatej mieszance co ma wplyw na spalanie i podwyzszona temperature silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość sledzik1102

mam podobny problem, pisałem juz troche o nim na forum ale nikt mi nie odpowiedział co to może być, mam więc pytanie bo stwierdziłem jak ja37 ze winę za mulenie auta może mieć pompa paliwa, pytanie- czy jak przekręce kluczyk w stacyjce i zapalą sie kontrolki to powinienem słyszeć przez chwilke odgłos pompy jak podaje paliwo??? bo u ojca który ma skode felicje 1,6 to w momencie przekręcenia kluczyka słychac ewidentnie jak chodzi przez chwilke pompa przepychając paliwo w układzie a w mojej astrze nic takiego wogóle nie słychać-czy to oznaka ze może byc nawalona pompa paliwa???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak przekręce kluczyk w stacyjce i zapalą sie kontrolki to powinienem słyszeć przez chwilke odgłos pompy jak podaje paliwo

Nie we wszystkich modelach tak jest.

U mnie w F też nie jej słychać. A z filtrem coś działałeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

z filtrem paliwa jeszcze nic nie działałem, ale mam zamiar wymienić go na nowy(musze poszukać najpierw gdzie on jest i zobaczyć jaki kupić)

nie wiesz czy powinno być słychać pompe w silniku c14se bo własnie ja taki mam??

 

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 11:21 ]

nie wiem czy mulenie auta może być spowodowane popsutą sondą lambda, dziś odczytałem błędy metodą spinaczową z gniazda 10-cio pinowego i pokazało mi tylko błąd nr 13- Sonda lambda - brak sygnału, czy od tego mogła astra stracić swoją moc??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jesli chodzi o katalizator to jestes pewien ze napewno jest ok??? sciagales go i wyprobowales jechac bez niego??? ja mialam ten sam problem , samochod na poczatku mi szarpał potem byl coraz bardziej zamulony po wymianie swiec, przewodow , filtrow paliwa i powietrza dalej bylo to samo. na koncu okazalo sie ze mam uszkodzony (stopiony...(czy cos takiego) katalizator) Czy nie masz czasem wrazenia ze samochod jakby bardziej pierdzial??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

katalizatora nie ruszałem jeszcze wogóle więc pewności nie mam, ale jestem przerażony tym pomysłem z ewentualną wymianą kata bo to dla mnie na chwile obecną byłby olbrzymi wydatek(nowy katalizator to kosmiczna cena dla studenta) dziś wymieniłem lambde, odłączyłem akumulator by skasowac błędy ale nie przejechałem sie astrą po tej wymianie bo już byłem "po piwku" a mam zasade ze nie jeżdze po alkoholu więc sprawdze dopiero jutro czy to coś pomogło, kata to chyba w przyszłym tygodniu sprawdze jesli nic nie pomoże-dzięki za podpowiedz, czasem mam takie wrażenie jakby wydech był troszeczke ale tylko troszeczke nieszczelny.

 

[ Dodano: Sob Lip 19, 2008 17:00 ]

sonda spisuje sie dobrze, komp zadnych błędów juz mi nie pokazuje(wkońcu nie zapala się juz denerwująca pomarańczowa kontrolka) :D ale mulenie nadal pozostało, teraz po wymianie sondy na sprawną ewidentenie czuć przy szybkim wcisnięciu pedału gazu w podłoge ze auto nie przyspiesza tak szybko jak powinno, jakby troszke lepiej przyspieszał przy delikatnym dodawaniu gazu,(pompe paliwa wykluczam)wymienie jeszcze filtr paliwa i zaczynam odkładać na nowy katalizator bo kumpel-mechanik-samouk stwierdził ze może byc faktycznie juz na wykończeniu, ale najpierw sprawdzimy go przez demontaż i zobaczymy co tam w środku siedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wywal tego kata, jak jest cały to go sprzedaz za 200-300zł, jak nie masz nikogo kto to skupuje u siebie to pisz do gosci co sprzedaja strumienice na allegro.

Zamiast kata mozna wspawac rure albo strumienice zeby nie stracic na pojemnosci wydechu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sledzik1102

za 2 miesiące mam przegląd techniczny i chce by auto go przeszło bo słyszałem juz ze ludzie którzy zamiast kata mają rurke lub strumienice mają problemy z diagnostą(chodzi głównie o emisje spalin) więc nie chce wydać teraz 100 na strumienice a potem za 2 miesiące jeszcze 400 na katalizator zeby auto przeszło przegląd, sprawdze tego kata co mam i jesli jest zepsuty to mówi się trudno i zbieram na nowy

 

trochę jest to denerwujące podczas wyprzedzania ze słabo sie zbiera

 

pytanie do znawców- czy z przypchanym katem można jeżdzić i co w takim przypadku grozi silnikowi??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności