Skocz do zawartości

brak mocy-prosze o pomoc


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

czy z przypchanym katem można jeżdzić i co w takim przypadku grozi silnikowi??

Jakiś czas bez gazowania pojeździsz, ale zaczną się sypać uszczelki przy kolektorze, może łacznik elastyczny, w najgorszym przypadku wydmucha uszczelkę pod głowica.

Zbyt wolny wydech(bez T :lol: ) i zbyt przytkany szkodzą silnikowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość sledzik1102

dzięki za odpowiedz

w takim razie nie ma co długo jeździć z takim katem

zbieram jak najszybciej na jego wymiane

 

możecie podać mi kilka linków np z allegro do dobrych i nie za drogich katów??

poradzcie czy jak bede kupował nowy kat to lepiej kupić gotowy cały(taki ze tylko odkręce stary i wstawie nowy) czy może taki do "wspawania" bo te do "wspawania" sa tańsze ale z tego co mi wiadomo miejsce wspawania kata zazwyczaj się przegrzeje i bedzie słabsze i może tam sie wypalić kiedyś dziura

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobrze wspawane to nie ma żadnych obaw, chyba że ktoś robi rzeźbę (no często takie oglądam). Jeśli chcesz się porozglądać to właściwe byłoby abyś znał średnicę rury jaką masz przy kacie (długość kata też byłaby wskazana) aby potem nie rzeźbić.

A potem można poszukać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ja wreszcie doszedlem co bylo mojej corsie - okazalo sie ze wyrobil sie klin na kole zebatym przy wale, kolo lapalo luzu. wymienilem kolo i jest ok, ale wyrobil sie tez i wal...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Adaś 1-4 16v

witam..mój problem jest podobny -opel traci swoja moc

podczas jazdy:(..jedynka dwójka..trzeci bieg

i pedał w podłogę a on nie reaguje..nie przyśpiesza..a prędkość

ok 80km/h przy trzecim biegu powinna zbierać się dobrze..nie ma mowy o wyprzedzaniu;[bo nie chce się rozpędzać;[i więcej pali jakby teraz..mierzyłem ciśnienie na cylindrach i czwarty był kiepski;[wiec pokusiłem się o remont kapitalny..przy okazji panewki na korby nowe pierścienie uszczelniacze..docierane zawory itp.i było ok.ale tylko przez jakieś 400km oczywiście auto nie było męczone po remoncie z uwagi na okres ułożenia się części i jakiegoś dotarcia ich względem siebie jak to po remoncie.. przebiegu teraz znów;[co to może być:D?byłem na diagnostyce komp.i nic;[coś mechanicznego...ale co???pomóżcie..pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią Kwi 09, 2010 18:28 ]

moja corsa to 1.4 16v z 1996r.benzynka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności