Skocz do zawartości

Zaparowane szyby w Astrze


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie proste pytanie, ponieważ jestem właścicielem opla astry II i często szczególnie w zimę mam efekt zaparowanych szyb. Jest to dość uciążliwe zjawisko i nie wiem czy to tylko w moim modelu tak jest czy ogólnie jakas fabryczna wada??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Szczerze nie będę owijał w bawełne, poprzedni właściciel mojego autko troszkę nim szalał, koncząc na dachowaniu, stąd autko ma troszkę nieszczelności, starałem się popoprawiać przez wakacje co mogłem, ale widocznie jeszcze za słabo. Będzie cieplej to jeszcze powalcze troszkę z nim.

 

W szczególności muszę sprawdzić w okolicach popielniczki i skrzyni biegów. W momencie gdy wyłaczam ogrzewanie (w zimę) szybko się auto ochładza a stamtąd czuć napływ zimnego powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

po pierwsze to filtr kabinowy.trzeba regularnie wymieniać,bo jak złapie wilgoć to będą parować non stop.a po drugie to polecam dokładne umycie płynem szyb od środka-napewno troche pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak jak wyzej kolega powiedzial, filterek przeciwpylkowy to podstawa i szybe umyj jakims dobrym specyfikiem antyzroszeniowym. A slyszalem tez ze pomaga smarowanie sszyby przekrojonym ziemniakiem a pozniej to co na szybie sie osadzi wytrzec do czysta :P ponoc skutek 100% ale sam nie testowalem :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to filtr kabinowy.trzeba regularnie wymieniać,bo jak złapie wilgoć to będą parować non stop.a po drugie to polecam dokładne umycie płynem szyb od środka-napewno troche pomoże.

 

Panowie, dobrze ze słysze o tym filterku przeciwpyłkowym, pewnie od nowości nie został wymieniony. Gdzie go szukać ?? Gdzieś pod silnikiem ??

Jak do tej pory wymienilem filtr powietrza i filtr paliwa z filterków. Co do przeciwpyłkowego to nigdy nie slyszalem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest może tam ta siateczka od zewnątrz samochodu w okolicy wycieraczek ?? Tam się znajduje?? Czy może bardziej wewnątrze przy samej szybie poszukać ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

napisz jaki model astry masz bedzie prosciej 8) mialem astre II z00r i tam filterek mozna bylo wymienic wykrecajac schowek wewnetrzny, ten na przeciwko fotela pasarzera, w astrze f moze jest tak samo bo w Viki jest w podszybiu :) no ale tak czy tak, to musisz go wymienic bo jak sam mowisz daaawno nie zmianiny :P albo poprostu kup filtr firmy Filtron do twojego modelu auta i tam bedzie instrukcja obslugi. I to bedzie chyba wlasnie najlepszy sposob, filterekk nie powinien kosztowac wiecej niz jakies 40zl wiec wydatek nie duzy a efekt moze byc bardzo znaczny :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Astra II coupe rocznik 99. Kiedyś rozkręciłem schowek zobaczyć czemu lampka nie świeci, ale żadnych filterków tam nie znalazłem. za to mam taką jakby plastikową nakladke nad podszybiem tam musiałbym zerknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności