Skocz do zawartości

Zaparowane szyby w Astrze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześc, no właśnie jestem po wizycie na twojej stronce :cry: fajna stronka 8) troszkę byś ją dopieścił i była by cool 8) Nawet moglbys dać link do Naszego forum, oczywiście jeśli chcesz. A co do filtru, z tego co zaglądałem w astrze II tam gdzie powinien być, to widzę ze nic nie widzę, filtru nie ma. Być może nie tu patrze, ale patrze od strony kabiny przy szybie, ściągając tą listwę przed szybą ale pusto na całej szerokośći.

 

Chyba że gdzie indziej, sie filtr znajduje

 

o jejku nie zobaczylem ze masz astre G

juz Ci zapodaje jak zmienic filtr

www.nalkowskich.republika.pl/filtrppG.htm

 

ok dzieki za zgode na umieszczenie linka do forum :roll:

 

wiesz co zrobiles? ta strona miala byc poswiecona tylko oplowi z cilnikiem c14se i to heatback a teraz musze sie rozpisywac.... prozny jestem :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mac nie ma problemu :roll: jest to wartosciowy w/g mnie link :roll: więc w zupełności nie widzę przeszkód. Nawet powiem, że chętnie nawiązałbym współpracę :cry: ale to juz na PW ustalenia albo GG 7302362

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

spróbuj poprostu wymienić filtr przeciwpyłkowy, często jego zabrudzenie powoduje zaparowanie szczegolnie przedniej szyby, może też przypadkiem włożył go ktoś odwrotnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Anonymous

Mam identyczny problem w Astrze II caravan z 2002r. Podczas deszczu szyby parują na całego i nawet najwiekszy poziom dmuchawy na czwórce nie daje rady. Może ktoś z Was wie gdzie u mnie będzie ten filterek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka:

- wymień filtr przeciwpyłkowy (kabinowy)

- uszkodzona nagrzewnica lub oringi na łączniku nagrzewnicy wtedy mamy ubytki płynu i trzeba go dolewać, ponadto mokro pod dywanikami,

- w upalne dni w trakcie deszczu lub po, kiedy paruje z drogi i widać to, wtedy tę parę osadza na wewnętrznej stronie szyb potęgując to wentylator zbiera dodatkową ilość pary z rozgrzanej maski samochodu więc oprócz włączenia klimy (jeśli masz) lub ogrzewania nic więcej nie da się zrobić, acha dokładnie umyć szyby od wewnątrz żeby nie były tłuste bo kurz który się osadza łatwo pochłania wilgoć a tym samym matowieją nam od pary szyby. Porady są skuteczne gdy nie masz usterek o których wspomniałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

szikaka w Twojej astrze filterek jest za schowkiem. musisz otworzyć schowek, odkręcić parę śrubek i wyjąć cały środek z pólką. Lekko na lewo będzie filtr kabinowy. Dokładny schemat i opis znajdziesz na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W takim razie zacznę od filtra przeciwpyłkowego - mam nadzieje, że to będzie TO http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif Dzieki http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

[ Dodano: Pon Lip 28, 2008 17:53 ]

Wszystko już gra. Odkręciłem schowek i okazało się, że cały czas jeździłem na obiegu wewnętrznym bo te cięgno które powinno zamykać klapę dmuchawy wypadło z obudowy tej klapy. Zamknąłem ją ręcznie i zalepiłem taśmą. Próbowałem go tam spowrotem włożyć ale cośik nie chce spasować. Wchodzi w obudowę dmuchawy ale nie chce wejść w obudowę klapy, którą zamyka. Może wiecie jak to spasować ? Na końcu tego cięgna jest biały palstik z którego wychodzi taki plastikowy szpic, ale nie chce wejść w tą obudowę klapy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trzeba dobrać się do schowka,a pod nim znajdziesz filtr przeciwpyłkowy i silniczek od nawiewu powietrza z zewnątrz(pewnie się przyciął i nie podnosi klapki) dlatego parują szyby.Miałam to w mojej astrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wracając do samych szyb, gdzieś ostatnio widziałem że szyby można umyć jakimś specjalnym preparatem do szyb albo...szamponem do włosów dla dzieci i efekt jest identyczny:D niedługo sam przetestuje z ciekawości bo mi tez paruja a filtr dopiero co wymieniłem i dywaniki wyczyściłem;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności