Skocz do zawartości

czy paliwo ma wpływ na osiągi?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę przesadziłem, pomyliłem z temperaturą zapłonu,,,

 

 

 

"Liczba cetanowa paliw do silników wysokoprężnych powinna mieścić się w przedziale od 40 do 60. Przyjmuje się, że bardzo korzystnie jest, jeśli paliwo ma liczbę cetanową zbliżoną do 50. Paliwa o niskiej liczbie cetanowej w okolicach 40 powodują twardą pracę silnika, moc silnika obniża się, a w spalinach znajduje się zwiększona ilość niespalonych węglowodorów. Oleje napędowe charakteryzujące się liczbą cetanową zbliżoną do 60 powodują pogorszenie jakości spalania oraz wzrost zużycia paliwa. Oleje napędowe z polskich rafinerii mają gwarantowaną liczbę cetanową większą od 46."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...
Gość pawełheniu

Poprosić o ceryfikatna stacji, to tak jak wierzyć w prawdziwość książek serwisowych w leciwych autach zza zachodzniej grancy.

 

Niestety - najlepiej zbadać organoleptycznie. W mojej pracy kupujemy hurtowo paliwo. Dają certyfikat co dostawa itd. Co z tego, skoro nie ma porównania - nie zatankuję floty na stacji, jeśli kupuję hurtowo i wychodzi taniej. To za duża strata, a jeśli analizować to nie na jednym aucie - co silnik i kierowca - inne wyniki. Mój znajomy kupuje hurtowo gdzie indziej niby i zimą miewa problemy, choć też garażuje i też ma certyfikat

 

Kiedyś jak miałem inne auto (prywatne) zatankowałem 98. Efekt? - Szybciej osiągnął teperaturę - osiągi te same.

 

Jako dość doświadczony w temacie - lejcie na sprawdzonych stacjach, ale nie liczyłbym na podniesienie mocy w zauważalny sposób. Chcesz szybciej - kup mocniejsze auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam to już sprawdzone na swojej toyocie 2.0 D4D, że paliwo ma znaczenie.

Tankując na trasie zwykły diesel na statoilu wychodzi średnio 4.9l/100km, a to droższe (nie pamiętam nazwy) wychodzi 4.7l/100km i wydaje się, że dynamika też się zwiększa.

Pytanie tylko czy opłaca się kupować to droższe paliwo, skoro różnica tylko 0.2l/100km :beer: odpowiedzcie sobie sami bo ja już obliczyłem :D :D :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawełheniu

Pytanie tylko czy opłaca się kupować to droższe paliwo, skoro różnica tylko 0.2l/100km :D odpowiedzcie sobie sami bo ja już obliczyłem :D :D :D

hah. To 0,2 to może być wszystko - mniejszy obiad, albo 50 metrów z górki :beer:

 

Patrząc realnie - to nie są różnice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności