Skocz do zawartości

Kod 1503 i problemy z zapalaniem.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak się składa że mam ten sam problem z moją Corsą B C14NZ 96r. Pewnego pięknego dnia poprostu nie zapaliła i koniec.

 

- Nie daje napięcia na pompe (nawet po załączeniu jej na krótko z aku i tak nie chce zapalić)

- pompa na bank sprawna bo leje się z węża pod maską bez najmniejszych problemów

- nie wiem tylko czy daje iskrę na świece (wieczorem to sprawdzę)

- mam taki sam błąd przy zwarciu gniazda diagnostyki 1503

- normalnie kontrolka mryga bez przerwy i bez żadnych większych odstępów

- odłączyłem aku na 2h i też nic nie dało

 

Silnik padł mi rankiem jak chciałem ruszyć do pracy. Nie padało już dawno więc zalanie można wykluczyć. Nie mam już pomysłów, będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

djgrzel - nie wiem czy zauważyłeś, ale zamieściłeś swój post w topiku który był zamieszczony prawie dwa lata temu

a tak na marginesie to jestem pod wrażeniem wiedzy ja37

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djgrzel - nie wiem czy zauważyłeś, ale zamieściłeś swój post w topiku który był zamieszczony prawie dwa lata temu

a tak na marginesie to jestem pod wrażeniem wiedzy ja37

pozdro

Zdaje sobie sprawę ile wątek ma latek. Liczyłem jednak, że osoba która założyła wątek doszła do przyczyny problemu i mogłaby podzielić się doświadczeniami...

 

1503, to błąd immobilisera - nieprawidłowa identyfikacja kosci.

Próbowałeś drugim kluczykiem?

Najlepsze jest to, że ja nie posiadam immobilisera (ta Corsa nawet centralki nie ma :cry: ). Podobno żeby odczytać prawidłowy kod błędu, powinno się odpalić silnik - w moim przypadku jest to niestety nie możliwe... Najlepsze jest to, że świeca daje iskrę - sprawdzałem. Nie wiem już co może być nie tak, może rozrząd się przestawił bo niedawno wymieniałem. Dziś postaram się to sprawdzić, bo jeśli nie to pozostaje chyba tylko komputer :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz i nie wiesz?

Może masz w kluczyku kość, jak ja?

Powiem szczerze że na 100% nie jestem pewien. Chociaż niedawno zapodziałem kluczyk i jeździłem ostatnio na zapasowym. Dziś poszukam tego drugiego, oraz dowiem się czy mam to immo czy nie :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem drugi kluczyk i jednak był błąd immo, bo zapaliła na dotyk!

 

więc jeśli ktoś będzie miał również taki kod - sprawdzić immo/kluczyk :beer:

 

Myślę że można zamknąć, dzięki za pomoc :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra, to jeszcze nie koniec :beer:

Teraz w łapę oba kluczyki, idź do "kluczykowni" i niech ci dorobią pastylkę do tego pierwszego kluczyka, bo jak drugi siądzie, to nie odpalisz :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności