Skocz do zawartości

Skrzynia biegow halasuje


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Isabelle105, powiem ci, że też wymieniałem łożysko na nowe i niestety nowe było do śmieci.Przez to łożysko żona miała nawet kłopota z wciśnięciem pedału sprzęgła.

A też wiem, co piszę, bo ja głęboko siedzę w silnikach i napędach, mało kto tyle dłubie, co ja.

157KM (na razie) w corsie to chyba niezły wynik?

Ale jeśli jesteś pewna, że skrzynia, to kup drugą, naprawiać się nie opłaca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewna bo nawet mechanik ktory robil to sprzeglo potwierdzil ze to lozyska w skrzyni.On tez sprawdzal olej w skrzyni bo myslelismy ze go brakuje.Z tym ze jak to on mowi "jezdzic az sie rozwali" bo ma mnostwo aut do robienia i poprostu nie ma czasu i chyba niestety tez checi zeby sie bawic z tymi lozyskami.A ja jednak nie chcialabym zeby sie rozwalilo bo jestem b.zadowolona z autka i w sumie to jedyna rzecz ktora je meczy dlatego pytam czy to faktycznie az tyle roboty i co sie ewentualnie bardziej oplaci.A orientujesz sie jak to z kosztami wyglada gdybym chciala same lozyska robic?Ale pewnie nie ma sensu bo i biegi ciezko troche wchodza:/ Chyba mechanicy nie lubia takich rzeczy robic bo obdzwonilam kilku i wszyscy mowia ze to nie ma sensu itp a kolega z kolei ktory interesuje sie mechanika i jest "amatorem" mowi ze gdyby mial warsztat i sprzet to moglby podlubac..wiec juz sama nie wiem jak to jest:/

 

[ Dodano: Sro Sie 27, 2008 23:44 ]

Jestem pewna bo nawet mechanik ktory robil to sprzeglo potwierdzil ze to lozyska w skrzyni.On tez sprawdzal olej w skrzyni bo myslelismy ze go brakuje.Z tym ze jak to on mowi "jezdzic az sie rozwali" bo ma mnostwo aut do robienia i poprostu nie ma czasu i chyba niestety tez checi zeby sie bawic z tymi lozyskami.A ja jednak nie chcialabym zeby sie rozwalilo bo jestem b.zadowolona z autka i w sumie to jedyna rzecz ktora je meczy dlatego pytam czy to faktycznie az tyle roboty i co sie ewentualnie bardziej oplaci.A orientujesz sie jak to z kosztami wyglada gdybym chciala same lozyska robic?Ale pewnie nie ma sensu bo i biegi ciezko troche wchodza:/ Chyba mechanicy nie lubia takich rzeczy robic bo obdzwonilam kilku i wszyscy mowia ze to nie ma sensu itp a kolega z kolei ktory interesuje sie mechanika i jest "amatorem" mowi ze gdyby mial warsztat i sprzet to moglby podlubac..wiec juz sama nie wiem jak to jest:/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem skrzynię za 400zł.

Wymienialismy z szeryfem, zeszło nam 10 godzin, więc łatwo nie jest.

Pewnie, jakby był kanał, to poszło by szybciej.

Myślę, że koszt wymiany łożysk będzie większy, niż skrzynia używka.

Używkę tylko wyjąć i włożyć, a przy łożyskach dojdzie jeszcze rozbieranie skrzyni, koszt łożysk i brak pewności, czy mechanik dobrze złożył.

Czyli wyjdzie drożej, niż skrzynia uzywka, twoja skrzynia nie bedzie kosztować 400zł, tylko przynajmniej połowe tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co trzeba wymienić w przypadku gdy biegi nie wchodzą zbyt precyzyjnie. ogólnie chodzi mi o to że straszne luzy jakieś są czy cóś(np na jedynce można dźwignią zmiany biegów ruszać we wszystkie strony)....a i piątka ciężko wchodzi. nie zawsze ale od czasu do czasu zdarza sie że nie chce wskoczyc. interesuje mnie stwierdzenie o co biega i jaki jest koszt naprawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a ja mam taka prosbe by mi ktos powiedział jak sie i gdzie sprawdza stan oleju w skrzyni biegów bo wydaje mi sie ze troszke zaczyna wyć a mam wyciek przywybieraku który tez mam zamiar usunąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam identyczny problem, za bardzo się nie zagłębiałem byłem u trzech zaprzyjaźnionych mechaników i rzeczywiście to nie jest sprzęgło. Każdy z nich powiedział że to guma na wałku skrzyni się wyrobiła i że to wałek dzwoni. Ta guma kosztuje 10-15 zł ale żeby ją założyć trzeba wymontować skrzynię biegów. Więc tak jeżdżę już 4 miechy i nic się nie dzieje. Poza tym jak się trochę przejadę to praktycznie tego nie słychać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności