Skocz do zawartości

Skrzynia biegow halasuje


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Powim ci tak.

Najdłużej jeździłem poldem, jakieś 140kkm.

I tam hałasowało zawsze.

Nie zmieniałem.

Teraz zmieniam, bo często zagladam tam :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi trzech mechanikow sprawdzalo i kazdy powiedzial to samo-ze pojezdze jeszcze z tym halasem huhuhu i jeszcze dluzej.Tak wiec jezdze juz tak pol roku halas wiekszy sie nie robi wiec nie bede kombinowac.Jak bedzie nie do zniesienia to odstawie auto na warsztat.A z tego co panowie mi powiedzieli moze to sie stac nawet za kilka lat:) takze cos czuje ze predzej auto zmienie niz skrzynia do konca umrze.Aha jesli chodzi o latwiejsze zmienianie biegow to jest to sprawa takiego "lewarka"-dowiadywalam sie-koszt wymiany ok 100zl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mógł by mi ktos jeszcze powiedziec gdzie sie spuszcza olej z skrzyni biegów astra 1.6 8zaworowa. czy aby nie trzeba odkrecac tego dekielka pod spodem i czy moze sie cos stac jak bedzie olej silnikowy wlany przez przypadek ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba deklem niestety.

Korka nie ma.

czy moze sie cos stac jak bedzie olej silnikowy wlany przez przypadek

Hmm, pewnie na krótkim dystansie nie, ale lepiej szybko zmień.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy mógł by mi ktos jeszcze powiedziec gdzie sie spuszcza olej z skrzyni biegów astra 1.6

Odkręcasz dekielek, lekko stukasz w niego młotkiem (przez klocek drewniany) żeby puścił, wypuszczasz stary olej, przykręcasz dekiel na miejsce. Odkręcasz korek rewizyjny, i przez odpowietrznik skrzyni zalewasz olej tak długo aż poleci otworem rewizyjnym.

I ważna sprawa: przed robotą kup nową uszczelkę pod dekiel (w Corsie jest takowa, czy w astrze, nie wiem). Płaciłem za nią w ASO 19 złotych.

W skrzyni jest specjalny olej: półsyntetyk do skrzyń biegów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Anonymous

Witam ponownie :-)

Tym razem mam inny problem, podczas normalnej jazdy wszystko bylo ladnie, pieknie w pewnym momencie wrzucam na 2-ke i samochod nie ciagnie na 1-ce i innych biegac tak samo :drunk: . Przy wcisnietym sprzegle ladnie cicho chodzi, natomiast po puszczeniu sprzegla zaczyna "klekotac" "harczec". Doczytalem sie na forum ze moga to byc wyrobione lozyska badz samo sprzeglo. Czy moze to byc cos innego ? Jaki moze byc koszt wymiany tego ?

 

 

Powiem ze samochodem nieda sie ruszyc w ogole. Po wlaczeniu biegu 1 samochod nie ciagnie.

 

 

[edit]P.S. Juz nie wazne :drunk: [/edit] :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności