Skocz do zawartości

Skrzynia biegow halasuje


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

lozyso wyciskowe sprzegla halasuje tylko przy wcisnietym pedale sprzegla , jesli puszczone jest sprzeglo to nie bedzie halasowac lozysko wyciskowe , a tak wogole to kiedy te halasy wystepuja i jaka maja rodzaj halasu ? tarcie , wycie , ... ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich doświadczeń to łozysko - oporowe hałasuje właśnie jak się kręci na luzie, czyli jak pedał jest puszczony.......ale pewnie zraz się ze mną nie zgodzisz.....

 

Ja olej wlewałem przez odpowietrznik, koło wybieraka od góry masz taki wystający cycek na klucz chyba 17mm jak pamiętam.

Ma plastikowy kapturek.

Wykręcałem i lałem strzykawką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jednak bardziej sklaniam sie ku temu co pisze kolega ja37

normalnie to je slychac

wciskasz sorzeglo i jest cicho - diagniza mechanika

lozysko oporowe po wymianie jak reka odjal

 

moze to zalezy od konstrukcji skrzyni - w roznyhc markach i modelcha jest inaczej

tak jak pisze to na bank jest w toyocie i hondzie (oba przypadki z autopsji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może różnie są skonstruowane, w samochodach, którymi ja jeździłem łożysko hałasowało zawsze "na luzie", przy wciśniętym pedale hałas znikał.

Ono "na luzie" fakt nie dotyka sprężyny, jak jest nowe.

Później może się wysuwać i dotykać, stad hałas.

Poza tym wałek się obraca, jak łożysko już ma luzy, to może hałasować, przecież wałek może je wprawiać w jakieś wibracje i wtedy słychać.

Jeszcze zależy jak kto ma linkę sprzęgła naciągnięta, bo jak ma mocno, to łożysko może dotykac docisku, choć niby nie powinno, bo pedał by za bardzo piał do góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w escorcie łożysko piłowało przy puszczonym sprzęgle i hałas znikał przy wcisnięciu go, teraz w corsie mam to samo, swoją drogą jak je złychac to trzeba wymieniac czy można jeździc w sensie takim czy nagle samochód stanie i będzie lipa czy po prostu to efekty dźwiękowe i jakieś lekkie zawirowanie w działaniu skrzyni ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do tematu:) U mnie z kolei przy wciśniętym sprzęgle słychać jak coś szumi. Wydaje mi się, że to łożysko sprzęgła ale pewien nie jestem.

 

Poza tym jak kiedyś sprawdzałem poduszki pod zawieszenie to przy wyciśniętym sprzęgle przedni napęd zaczynał się po pewnym czasie kręcić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przy wyciśniętym sprzęgle przedni napęd zaczynał się po pewnym czasie kręcić.

To jest normalne.

 

Łożysko spoko, jak się nie rozsypie, to można 100kkm zrobić, a ono rzadko się rozsypuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności