Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

W dzisiejszych czasach zimówka może mieć taką samą szerokość co opona letnia.

Nawet lepiej, żeby nie była węższa, bo po co zmniejszać sobie, świadomie, pole kontaktu opony z nawierzchnią.

Opona to nie łyżwa, że powinna być cieńsza ???

 

P.S Brałeś pod uwagę zimowego Nokiana?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

A ja zapytam tak:

 

Mam zwykła (ociężałą) Viki B wersja karavan ;)

 

Na niej na lato kapcie "miszlę enerdżysejwer" 195/65/15 - cenię sobie.

 

Słyszałem, że na zime lepiej kupić kapcie "węższe" żeby był większy nacisk na oponę.

 

Przeglądałem allegro i znalazłem tak:

 

- 185/65R15 88T KLEBER KRISALP HP2 190/szt

- BARUM POLARIS 2 185/65R15 160-170/szt

- Firestone Winterhawk 2 EVO 185/65R15 88T 169/szt

- HANKOOK W440 185/65R15 175/szt

- Kleber 185/65 R15 Krisalp HP2 [88]T 180/szt

- Continental ContiWinterContact TS 810 185/65R15 88 T 200/szt

- UNIROYAL MS PLUS 66 185/65R15[88]T 200/szt

- BRIDGESTONE Blizzak LM-32 185/65R15 210/szt

- Sava Eskimo S3 175/65R15 190/szt

 

I stoję w martwym punkcie :(

 

Preselekcja i zostaje SAVA, BARUM POLARIS 2, Firestone.

 

Pytanie:

jaki rozmiar 175 czy 185 i który producent ?

A może warto dołożyć te 200zł na komplecie ???

 

Bo jeśli wybierać między klasą "budżet" jak Sava, czy Barum a "premium" - Continental, Bridgestone ........ ???;)

 

Co prawda sam oszczędziłem na oponach i poprzedniej zimy kupiłem Polaris 2 ;p

Na śniegu żadna rewelacja , ale przynajmniej na wodzie, czy suchym są dużo pewniejsze niż tanie chińskie, czy dębica frigo2, która co prawda w kopnym śniegu radzi sobie świetnie, ale na suchym asfalcie zużywa się w zastraszającym tempie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość speedwolf

Obiecałem że napisze jak sie sprawują moje opony, jak spadnie śnieg. zaryzykowałem kupiłem tegoroczny model Firestone Wintehowk Evo 2.

Założyłem 3 tyg przed opadami śniegu, co moge powiedzieć:

-powyżej 10st C, opony trochebujają :(, ale to zimówki, wiec jak temp. spadła poniżej +5st C, zaczeły sprawować się elegancko. Pierwsze wrażenie, ciche, prawie tak ciche jak letnie.

- jak na razie wyjechałem z każdego zasypanego parkingu, zaskoczyły mnie, myślałem ze w tym przedziale cenowym takei opony będą gorzej sie sprawować, ubity, kopny śnieg czy świerzy, nie byo większych problemów zawsze wyjeżdżałem. Świeży śnieg, pod górke na światłach rusza bez problemu, czasem koła zaboksowały ale ogólnie ok.

-Błoto pośniegowe tez elegancko, nie ma uślizgów. Jade do pracy skrecam z górki, auto przede mną zwania zarzuca mu tyłek, mi nic, skręcam bez problemu.

-Na wyślizganym zmrożonym śniegu, zdażały sie uślizgi ,boksowania kół, ale tragedii nie było dałem rade wyjechać zawsze.

Co do zużywania opon, nieiwele moge powiedzieć bo je za krótko mam (półtora miesiąca) zużycia nie widze, ale to za mało czasu żeby stwierdzić chyba.

 

Osobiście jestem z nich zadowolony, zaskoczyły mnie, obawiałęm sie troche przed zakupem żeby nie było wtopy bo nowy model nie rzetestowany, ale teraz jak cos moge polecić je do asterek.

 

Opis brzmi jak reklama ;], ale to moje obserwacje co do opon na zime, przynajmniej tych konkretnych. Nie zarzekam sie że są najlepsze bo na pewno są lepsze, nie namawiam, jeśli ktoś by sie zastanawiał nad nimi, polecam, u mnie sie sprawdziły (świętokrzyskie, największe opady śniegu w tym roku ;] ).

Ja za komplet nowych opon z używanymi felgami( 1 felga 40 zł) wyważeniem i montażem zapłaciłem 760 zł czyli 150zł za opone z robocizną (175/70/14).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ja od lat jestem wierny Nokianom - lubię je za możliwość parkowania w miejscach w których mało kto odważa się wjeżdżać:) Ta firma robi naprawdę dobre niedrogie zimówki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zbyszek670

Ja od lat jestem wierny Nokianom - lubię je za możliwość parkowania w miejscach w których mało kto odważa się wjeżdżać

Też na nich jeżdżę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

mam pytanko odnośnie właściwego rozmiaru opon zimowych.

 

A więc tak:

mam Opla Astre II z 2000 roku. Standardowy rozmiar opon dla tego samochodu to 175/70/14.

 

Z poprzedniego samochodu mam prawie nowy komplet opon w rozmiarze 175/65/14

 

 

Czytając poradniki na temat doboru rozmiaru opon dowiedziałem się, że dopuszczalny zamiennik powinien mieć średnica zewnętrzną nie większa o 1.5 % od średnicy zewnętrznej opony oryginalnej lub nie mniejszą o 2% od tej średnicy.

 

W tym przypadku średnica zewnętrzna opony zimowej jest o 3% mniejsza niż oryginału.

 

Proszę o informację, czy założenie opon zimowych które posiadam (średnica 3% mniejsza od oryginału) będzie wiązało się z powstaniem jakiegoś niebezpieczeństwa podczas jazdy, czy będzie to miało tylko wpływ na większe przekłamywanie prędkości pokazywanej na liczniku.

 

Pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez Kacper
łączenie tematów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności