Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też myślałam. Szlak mnie trafia - mam chyba strasznego pecha. Co powinnam teraz zrobić? Te oponę na pewno założono na tył ale nie wiem dokładnie która to. Czy jeździć i sprawdzać co jakiś czas czy z nią wszystko ok czy pisać skargę..... Niestety stało się to jak przednie miałam już wymienione a drugiej opony nie mieli ponoć aby wymienić. Z reszta tu raczej nie kłamali bo jeszcze przed wymiana mówiono mi ze na sklepie drugiego kompletu nie mają .... Poradźcie coś bo mam mętlik w głowie. Tym bardziej ze nie sa to najtańsze opony - wzięłam nokiany g2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym reklamował, bo cene mają na pewno wysoką a konstrukcja opony (czoło opony) została na pewno osłabiona...

Zostaw sobie najwyżej dwie przednie sztuki na felgach a na tył niech dobiorą dwie innego producenta skoro nie wiesz, która jest uszkodzona i nie mają pojedynczej sztuki na wymianę. Tylko jeśli weźmiesz parę nowych, też weź porządne nie daj się naciągnąć na byle co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Reklamuj jak najszybciej. Nokiany to dobre ale niestety bardzo wrażliwe opony.

Wymówka serwisu, że innych nie mają to chwyt by postawić klienta pod ścianą.

Czy serwis zaproponował Ci jakieś inne rozwiązanie - NIE - więc reklamuj jak najszybciej lub żądaj zwrotu pieniędzy. Niech Ci na tył założą jakieś używki jak innych nie mają,

Zagrożenie jest realne bo jak kord jest złamany (a raczej tak bo Nokian ma miękką gumę) to wcześniej czy później taka opona rozerwie się na kole,

Poprzez internet kupisz takie opony taniej i w max 2 dni będziesz je mieć u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem zimowek przegladam strony i mam pare okazji. Niestety jestem laikiem apropo opon, wiec siegam po rade ekspertow. Wyczailem te oponki prosze o pomoc? Warte sa kupna czy lepiej zainwestowac w cos lepszego ??

 

http://moto.allegro.pl/kleber-krisalp-hp2-195-65r15-w-wa-2011r-prezent-i1897461964.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

jak pisałem parę postów wyżej - używałem przez dwie zimy - pierwsza zima super, natomiast w drugim sezonie moje odczucia były całkowicie odmienne - jak tylko śnieg albo błotko pośnieżne choćby w śladowych ilościach leżało bardzo szybko gubiły przyczepność mimo delikatnego operowania gazem (takich ślizgów przy wtaczaniu się na parking "z prędkością pieszego" jak na tych Kleberach nie doświadczyłem nigdy wcześniej ani później :) ); z kolei na mokrej jezdni zachowywały się całkiem poprawnie...; zużycie bieżnika przez te dwa lata śladowe (kilkanaście tysięcy km w sumie na nich przejechałem). Moim zdaniem średnia klasa za przyzwoite pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej darowac sobie i zainwestowac w cos lepszego (np.michelin) czy na poczatek te klebery wystarcza przy dosc sporadycznej jezdzie?? Z gory dziekuje

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha!

Jeżeli nie mieszkasz w górach a drogi i ulice w Twojej okolicy są sensownie odśnieżane, oraz poruszasz się "sporadycznie" to można je moim zdaniem brać. Do Michelina lub innych "pierwszoligowych" opon musiałbyś troochę dołożyć w stosunku do ceny za te Klebery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jeśli chodzi o odśnieżone drogi to nie ma problemu bo mieszkam w Centrum wiec jako tako te drogi zima wyglądają. Jeżdżę sporadycznie bo potrafię zrobić ok 500 km miesięcznie. Ale planuje wyjazd w gory w tym roku i zastanawiam się czy lepiej nie dołożyć parę złotych i mieć spokój niż potem pluć sobie w brodę?? Poniżej podaje link do michelina stosunkowo nie dozo trzeba dolożyć od klebera. proszę o odpowiedz:)

 

http://moto.allegro.pl/michelin-alpin-a4-195-65r15-w-wa-2011-i1917340782.html

 

Oraz bridgestone jakie sa wasze opinie??

 

http://moto.allegro.pl/bridgestone-blizzak-lm32-195-65r15-w-wa-2011r-i1911982571.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpiny w tamtym roku zakupiłem - w zimie w bardzo zróżnicowanych warunkach drogowych się poruszałem - narazie sobie chwalę; "poległy" dopiero w kopnym śniegu (z 10 cm go było, pod spodem zmarzlina) na nieodśnieżonym parkingu;

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jeśli chodzi o odśnieżone drogi to nie ma problemu bo mieszkam w Centrum wiec jako tako te drogi zima wyglądają. Jeżdżę sporadycznie bo potrafię zrobić ok 500 km miesięcznie. Ale planuje wyjazd w gory w tym roku i zastanawiam się czy lepiej nie dołożyć parę złotych i mieć spokój niż potem pluć sobie w brodę?? Poniżej podaje link do michelina stosunkowo nie dozo trzeba dolożyć od klebera. proszę o odpowiedz:)

 

http://moto.allegro.pl/michelin-alpin-a4-195-65r15-w-wa-2011-i1917340782.html

 

Oraz bridgestone jakie sa wasze opinie??

 

http://moto.allegro.pl/bridgestone-blizzak-lm32-195-65r15-w-wa-2011r-i1911982571.html

 

A może takie

 

http://moto.allegro.pl/wwwmotohurtcom-goodyear-ug8-195-65r15-w-wa-2011r-i1884667832.html

 

Sam chcę je kupić tylko 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności