Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam,

 

mam pytanie, zakupiłem w tym roku do swojej Asterki II opony zimowe Goodyear UltraGrip 7+ w rozmiarze 195/65R15, dzisiaj będąc w ASO, żeby przełożyć opony pocałowałem klamkę, ponieważ nie zgodzili się założyć mi tych opon z tego względu, że są nie rekomendowane przez producenta do tego modelu auta, oczywiście w nieautoryzowanej stacji bezproblemowo zgodzili się je przełożyć, w okresie letnim jeździłem na Bridgestone Turanza właśnie w rozmiarze 195/65R15 na seryjnych stalakach nie zauważyłem żeby kiedykolwiek opona mi ocierała, nawet przy 5 os. na pokładzie, w związku z powyższym mam pytanie czy ktoś jeździł już na oponach o tymże właśnie profilu w sezonie zimowych i miał ewentualnie jakieś problemy?

pytam ponieważ mogę jeszcze odmienić opony na niższy profil,

a tak jeszcze korzystając z okazji to czy faktycznie dużo daje pompowanie zimówek azotem?

azot ma to do siebie, że się nie ma tlenu więc się nie skrapla, przez co być może guma na oponie jest bardziej plastyczna i lepiej dociska przy niższych temperaturach,

 

z góry dziękuję za wszelkie informacje,

 

pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jeszcze korzystając z okazji to czy faktycznie dużo daje pompowanie zimówek azotem?

azot ma to do siebie, że się nie ma tlenu więc się nie skrapla, przez co być może guma na oponie jest bardziej plastyczna i lepiej dociska przy niższych temperaturach,

To już rzecz gustu a w otaczającym nas powietrzu azot stanowi 2/3 objętości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie, zakupiłem w tym roku do swojej Asterki II opony zimowe Goodyear UltraGrip 7+ w rozmiarze 195/65R15

Wybrałeś bardzo dobre opony, tamtą zimę mialem takie same przy Golfie V, opony super sie trzymały mokrych i ośnieżonych dróg, napewno nie bedziesz narzekał ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam tylko i wyłącznie UGT7/UGT7+ nie zawiodły mnie podczas norweskiej zimy, naprawdę sa rewelacyjne, lepsze są tylko ich odpowiedniki z kolcami :)

 

Właśnie kupiłem sobie na zime Octavie II 4x4 wraz z praktycznie nowymi zimówkami, niestety to nie UGT7 tylko miechelin..zobaczymy jak sie sprawdzą..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Właśnie kupiłem sobie na zime Octavie II 4x4 wraz z praktycznie nowymi zimówkami

- nie taniej by było kupić same, dobre zimówki :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy faktycznie dużo daje pompowanie zimówek azotem?

niewiele,to chwyt marketingowy

azot ma większe znaczenie n.p. w samolocie

poczytaj http://forum.opel24.com/pompowanie-kol-azotem-vt1576.htm#19400

jeśli ktoś ma coś nowego w tym temacie to niech pisze

w związku z powyższym mam pytanie czy ktoś jeździł już na oponach o tymże właśnie profilu w sezonie zimowych i miał ewentualnie jakieś problemy?

niejedni pisali,że nie ma zadnych przeciwskazań,a nawet na wyższej oponie nie zrywa się przyczepnosci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam tak:

 

Mam zwykła (ociężałą) Viki B wersja karavan :beer:

 

Na niej na lato kapcie "miszlę enerdżysejwer" 195/65/15 - cenię sobie.

 

Słyszałem, że na zime lepiej kupić kapcie "węższe" żeby był większy nacisk na oponę.

 

Przeglądałem allegro i znalazłem tak:

 

- 185/65R15 88T KLEBER KRISALP HP2 190/szt

- BARUM POLARIS 2 185/65R15 160-170/szt

- Firestone Winterhawk 2 EVO 185/65R15 88T 169/szt

- HANKOOK W440 185/65R15 175/szt

- Kleber 185/65 R15 Krisalp HP2 [88]T 180/szt

- Continental ContiWinterContact TS 810 185/65R15 88 T 200/szt

- UNIROYAL MS PLUS 66 185/65R15[88]T 200/szt

- BRIDGESTONE Blizzak LM-32 185/65R15 210/szt

- Sava Eskimo S3 175/65R15 190/szt

 

I stoję w martwym punkcie :beer:

 

Preselekcja i zostaje SAVA, BARUM POLARIS 2, Firestone.

 

Pytanie:

jaki rozmiar 175 czy 185 i który producent ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185 i bierz Continentala

Tylko chyba została odrzucona przez YaR ze względu na cenę.

 

Co do szerokości opony to jest już parę tematów na forum. Natomiast ja mogę jedynie odradzić Barum Polaris, miałem w Astrze i ciężko było wyjechać z zaspy.

 

P.S. Ile chcesz wydać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności