Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Barumy i jeżeli chodzi o ubity śnieg to miałem problemy z wyjazdem, no i po 2 sezonach opona do wymiany, więc osobiście Barumów nie polecam.

 

Obecnie kupiłem do nowego wozu Fulda Kristall Control HP na wiosnę będę mógł coś o niej napisać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zapytałam znajomego co sądzi o oponkach, o których piszecie na tej stronie i stwierdził, że to sam fajans, Uniroyal MS PLUS 66 tych nie zna, a Fireston winterhawk 2 evo to śmiecie. :lol:

 

opony, które poleca to:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/continental-contiwintercontact-ts810-185-65-r15-88-t-mo

 

Ja na miejscu maly-shuu rozważyłabym ich zakup, a jak kolega chce oponki niższej klasy to te:

http://www.oponeo.pl/dane-opony/barum-polaris-2-185-65-r15-88-t

 

Co do tych barumów, to miałam je w poprzednim autku i moge powiedzieć, że spisywały się bardzo dobrze i na suchej nawierzchni i na oblodzonej drodze ze śniegiem po kolana :lol:

Tacy z Was znawcy, że Uniroyali nie znacie a gówniane Barum polecacie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja generalizuję? Nie zauważyłeś czyj post cytowałem i o czym była w nim mowa?

Pisząc tacy z Was znawcy piszesz o większej ilości osób a nie o jednej nawet jak cytujesz.

Chyba że tak jak na wsi mówisz za "dwoje" .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad, mi nie chodzi o to ,że mój znajomy w ogóle nie zna opon Uniroyal, bo nazwę to i ja kojarzę , tylko nigdy nimi nie handlował ani na nich nie jeździł, więc nie chce się wypowiadać na ich temat. Co do właściwej interpretacji mojego posta, to kolega nie wiem czy ślepy czy tylko chcący się przyczepić ale ja w nim polecam oponki Continentala ewentualnie Barumy, na których jeździłam i byłam z nich bardzo zadowolona.

 

Bo rozumiem, że kolega jeździł na Barumach i dlatego twierdzi, że są gówniane? Z miłą chęcią poczytałabym sobie o problemach jakie te opony sprawiały i myślę, że użytkownicy tego forum wręcz czekają na tego typu opisy. Więc kolego bad może się wykażesz i podzielisz swoim doświadczeniem zamiast wypisywać jakieś idiotyczne docinki nic nie wnoszące do tematu?

 

Konkretniej gdybym miała opisać Barum Polaris 2, to na deszczu czy po śniegowo-solankowej breji przy prędkości 120km/h nie miałam problemów z dohamowaniem auta do 50km/h, jak ja to mówię autko jakby wbijało się pazurami w asfalt i właśnie za to te Barumy mają u mnie plusa, na ubitym śniegu opony przy prędkości 60km/h też się dobrze zachowywały, a na lodzie to chyba każde się ślizgają. Miałam małe trudności z parkowaniem, tzn. musiałam się wbijać w zaspy śnieżne i nigdy nie byłam pewna czy dnia następnego z nich wyjadę i tu właśnie z małymi problemami ale zawsze wyjeżdżałam, ani razu się nie zakopałam (cud jakiś), więc uważam, że w tych sytuacjach oponki też się spisywały. Co do zużywalności opon to się nie wypowiem, bo mało jeżdżę i po dwóch sezonach wyglądały jak nowe. Ale myślę, że przy niższej klasie opon, to trzeba się już zdecydować albo mniejsze zużycie albo lepsza przyczepność. No i należałoby pamiętać, że oponki z mniejszym niż 5mm bieżnikiem tracą swoje zimowe właściwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedwolf, ale Ty jesteś upierdliwy z tymi oponami Fireston winterhawk 2 evo. Przecież to nie jest nawet klasa średnia opon, chcesz je zareklamować, czy co? :help:

 

Nie zareklamować a cokolwiek się dowiedzieć o niej, jak o kilku poprzednich o których wspominał maly-szuu. Bo nie wierze w opisy na stronach oponiarskich na których przy każdej oponie są zachwyty i opinie z najwyższą nadciąganymi ocenami. Stąd pytanie na tym forum i nadzieja w niezależne opinie użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności