Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

w niektórych większych serwisach oponiarskich można przechowywać, opłaca się za cały rok i u nich sobie leżą do kolejnej przekładki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrusss1970

A ja powiem tak, zawsze lepsza obojętnie jaka zimówka od najlepszej letniej. Ja sam kupuję opony używane od sprawdzonego sprzedawcy, a jeżdżę w różnych warunkach,często po polnych drogach i nie odśnieżonych (jestem listonoszem) i nigdy nie mam problemu z zakopaniem się. Poza tym to że się ma zimówki to nie zwalnia od tego aby zachować ostrożność, a przede wszystkim ostrożnie obchodzić się z gazem i hamulcem.Dodam że ja komplet opon używanych z przekładką kupiłem za 270 zł i już jeżdżę na nich drugą zimę a jeżdżę codziennie i w naprawdę trudnych warunkach i dlatego wszystkich namawiam do kupna opon zimowych nie koniecznie z górnej półki, bo jak pokazują testy to każda opona inaczej zachowuje się w różnych warunkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak myślę jaką firmę.Ostatnio polecają mi ludzie Nokiany.

 

I ostatnie pytanie.Dobry sklep z oponami gdzie jest tanio w Warszawie lub sklep w necie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Przeczytawszy cały wątek o oponach widzę, że gdy polecacie DOBRE opony zimowe to wyszczególniacie ich zalety w stosunku do opon letnich bądź całorocznych (w domyśle jak rozumiem zwykłych, tanich). Jeśli ktoś jest zdecydowany używać letnich oraz zimówek to nie chcę odwodzić od tego zamiaru (wiadomo że ma ku temu jakieś sobie znane powody). Jeśli natomiast ktoś nie jest zdecydowany jakich opon używać a dodatkowo ważny jest dla niego aspekt finansowy całej sprawy to polecam raczej zastanowić się nad porównaniem właściwości co najwyżej ŚREDNIEJ KLASY opon letnich oraz zimowych do DOBRYCH opon całorocznych (czyli po dwóch stronach wagi powinny być rozwiązania porównywalne cenowo aby rozważania miały sens). Mając powiedzmy 700 - 900 zł zdaje się, że można kupić np. dwa komplety opon (letnie i zimowe) do powiedzmy Opla Corsy lub DOBRE opony całoroczne. I dopiero gdy dobrze wiemy co powinno być źródłem porównania zapiszmy sobie wyraźne zalety i wady obu rozwiązań :beer:

 

Ja nikomu nic nie polecam (choć mogę napisać, że bez żadnych problemów używam od prawie trzech lat dobrych opon całorocznych w warunkach róznych, oprócz ekstremalnych), chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt doboru odpowiedniego materiału do porównania.

 

Rzeczą jasną jest, że opony całoroczne to pewien kompromis jednak jeśli ktoś kategorycznie skreśla opony całoroczne "bo tak" to:

 

- albo uprawia sportowy styl jazdy i potrzebuje faktycznie opon bezkompromisowych

- albo mieszka w górach i na codzień w zimie ma do pokonania strome podjazdy i też musi mieć opony bez kompromisu

- albo nie testował nigdy w praktyce w róznych warunkach dobrych opon całorocznych

 

Poza tym czy zgadzacie się ze mną że co najmniej równie ważne niż posiadanie choćby najlepszych opon zimowych jest to aby umieć odpowiednio obchodzić się z gazem i hamulcem zimą ? I wcale nie namawiam tutaj do ospałej jazdy - tylko rozsądnej i płynnej. Kilka razy widziałem jak ktoś nieudolnie jedzie po śniegu i tamuje ruch a potem na postoju przed światłami przyglądam się... a tu opony zimowe na kołach. No cóz - różnie to bywa.

 

pozdrawiam !

 

Rafał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zima za pasem, a jestem zmuszony kupić komplet opon zimowych. Czy jest jakiś konkretny model, który polecacie? Dodam, że mam garaż podziemny i opony te muszą się świetnie spisywać przy wyjeżdżaniu. Niestety poprzednie Klebery średnio sobie radziły. Myślałem teraz o ContiWinterContact. Co o nich sądzicie? Może polecacie jakieś inne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności