Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ja zakupilem teraz fulde montero 2. calkiem niezla przyczepnosc i cichsza w porownaniu do savy eskimo jak amialem poprzednio. dalem za nie 160 od sztuki. w tej samej cenie kupisz frigo 2 lub save eskimo s3. sa to porownywalne opony choc czytalem testy i fulda jednak wypada najlepiej z nich. te z gornaj polki najlepsze robi dunlop, pirelli i vredestein ale czy warto tyle dawac ??....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

 

Znajoma ma od niedawna Opla Astrę i potrzebuje w miarę dobre zimówki za przystępną cenę. Problem w tym że niewiele wiadomo odnośnie rozmiaru felg w tym aucie.

Jest to Opel Astra Classic, kombi z 2001 roku, 1.6. Felgi fabryczne. Ja jestem laikiem ale Wy pewnie będziecie wiedzieć jakie w nim są felgi (jaki rozmiar) i co za tym idzie jakie proponujecie zimówki Będę wdzięczny za porady :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dariush,odczytanie rozmiaru opony to nie problem,bo moze tylko 14 wchodzą do tej astry

jesli 14" to felga 5,5J14 ET 49 4x100x56,5 i opona 175/65R14

jakie proponujecie zimówki

nowe,nawet Dębica wystarczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam wszystkich braci OPLA :/

Niedawno przesiadłem się na Asterixa II, no jak wszystkich dopadł mnie problem zimowych opon dla mojego stalowego rumaka. Po różnych przymiarkach założyłem Yokochamy w/g wymiaru jakie przewiduje producent dla mojego samochodu. Co do marek opon które są u nas na rynku to bardzo trudno się wypowiadać która lepsza a która dużo gorsza, bo generalnie to każda opona do jazdy w warunkach zimowych jest lepsza od tzw. letniej. Ja może poruszę temat opon bieżnikowanych których u nas na rynku jest coraz więcej i opon używanych. Moja rada ( bo przerobiłem to osobiście ) odnośnie opon bieżnikowanych zimowych jest taka ABSOLUTNIE NIE ZAKŁADAJCIE TEGO G....A DO SWOJEGO SAMOCHODU :/!:/ powód - z tymi z którymi ja miałem do czynienia nie można było sprawdzić daty produkcji opony na która była regenerowana ( strach ile ma lat i co to w ogóle było ! ), opony takie są dużo cięższe od normalnych a i z wyważeniem bywa różnie. Jak ktoś ma inne pozytywniejsze doświadczenia to trochę się zdziwię ( na takie opony dałem się nabrać jak miałem Vectre i o mało nie rozwaliłem zawieszenia ) Drugi temat opon - to opony używane.

Temat rzeka - strach mnie ogarnia jak widzę na aukcjach internetowych opony zimowe - opis super stan itd i data produkcji 1401 (czyli 14 tydzień 2001 roku ) kochani takie opony swoje właściwości opony zimowej straciły prawie 5 lat temu i co najwyżej dobrze będą zachowywać się w błocie ale nie na śniegu czy podobnych warunkach. Niech nikogo nie zwiedzie wysoki bieżnik bo efekt jazdy na czymś takim to tak jak założenie paska rozrządu który ma 5 lat i tylko był 10 tysięcy w silniku - efekt będzie taki sam. Jak najbardziej można się zaopatrzyć w opony używane ale ich wiek 2 góra 3 lata i nie zdziwcie się że dostaniecie je parami i te które wizualnie są dużo lepsze zakładajcie NIE NA PRZÓD TYLKO NA TYŁ ! Sam jeździłem na oponach używanych nie raz ( i letnich i zimowych ) i wcale nie było gorzej ale było taniej ( markowe opony używane są znacznie tańsze ) i nigdy nie przerobiłem rozlecenia się takiej opony. A i jeszcze jedno na koniec - nie dajcie się nabrać na opony podrasowane - czyli bieżnik opony jest podcięty za pomocą specjalnego noża żeby był głębszy - można to poznać np. po braku markerów które określają max zużycie opon. Ogólnie jak coś jest nie tak to lepiej sobie odpuścić niż potem siedzieć w rowie i rozmyślać co by było gdyby. I to było by na tyle.

Jak to mówią - przyczepności i szerokości życzę wszystkim na ten nowy rok ! ! ! ♦

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co do bieżnikowanych to zjeździłem jeden komplet 14" teraz zakupiłem 15" i z całą odpowiedzialnością powiem że fulda, dębica, i micheline siadają gdyż dawniej mogłem trochę poswawolić na śniegu a teraz nie za bardzo. trzymają się na błocie i śniegu jak żadne inne dotąd kupione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei potrzebuję zimówek, nie za drogie i jakieś dobre.Głównie na miasto i czasem za miasto na trase po Polsce.Lub ewentualnie całoroczne gumy.Do Astry F '95 175/70 R14

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

śmigam drugi sezon z frigo 2 i jestem zadwolony. a jeżdżę pół na pół miasto i trasa. opony zakupiłem w sklepie internetowym, dostawa gratis. kosztują teraz jakieś 115zł za sztukę chyba, więc nawet nie ma co myśleć nad jakimiś nalewkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności