Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

...... opony..... tak jak i oleje temat rzeka.... 2 lata temu miałem na przedniej osi zimowe balony FULDY 185/80 (nie pamiętam jaki model, "prawie nówki" prosto z Niemiec ;) ) Na kopnym śniegu na prawdę rewelacja, wręcz łamały prawa fizyki, ale w deszczu na mokrym asfalcie tragedia, przy dynamicznym włączaniu sie do ruchu przednie kółeczka mieliły bezradnie nawet na 2 biegu i to w kadecie 1,4 (60KM) I myślę sobie, że jeśli ktoś mieszka w takim regionie Polski, gdzie zimy przebiegają łagodniej, z reguły nie jezdzi w dalsze trasy, tylko dojeżdża do pracy kilkanaście kilometrów główna drogą i kręci sie po mieście, powinien pomyśleć na zime o oponach całorocznych, bo co po zimówkach jak zazwyczaj jezdzi sie po mokrym asfalcie, a nawet markowa opona zimowa gorzej odprowadza wodę niż dobra letnia, a całoroczna to jakiś kompromis.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 175
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

...... opony..... tak jak i oleje temat rzeka....

I amorki ;)

Na kopnym śniegu na prawdę rewelacja, wręcz łamały prawa fizyki, ale w deszczu na mokrym asfalcie tragedia, przy dynamicznym włączaniu sie do ruchu przednie kółeczka mieliły bezradnie nawet na 2 biegu i to w kadecie 1,4 (60KM)

No niestety, większość zimówek tak ma. W ogóle większość opon. Prawdziwy test dla opony to właśnie zachowanie na mokrym.

I myślę sobie, że jeśli ktoś mieszka w takim regionie Polski, gdzie zimy przebiegają łagodniej, z reguły nie jezdzi w dalsze trasy, tylko dojeżdża do pracy kilkanaście kilometrów główna drogą i kręci sie po mieście, powinien pomyśleć na zime o oponach całorocznych

Celna uwaga. Może, jak zjeżdżę oba obecne komplety, to pomyślę o jakichś Navigatorach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Polecam Nokiany WR G2 - te to dopiero łamią prawa fizyki.

Na deszcz są lepsze niż moje letnie H.

Na śniegu ich jeszcze nie testowałem (niedawny zakup) ale na marznącej mżawce hamowanie i sterowność cudowna, więc nie zgadzam się z tezą, że lepiej całoroczne niż zimowe - trzeba po prostu kupić dobre zimówki :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nokiany WR G2 - te to dopiero łamią prawa fizyki.

Zgadzam się jak najbardziej. Mam Nokiany W i potwierdzam, że w deszczu zachowują się rewelacyjnie. Duże kałuże nie stanowiły problemu, nie było mowy o żadnym aquaplaningu. A i na zimę nie znam lepszych opon :). Felicją wyciągałem lublina z zaspy w 2004, ja na Nokianach, on na zimowych Fuldach :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak zawsze,zima zaskoczyła nie tylko drogowców ale i kierowców

Dunlop SP Winter Sport 3D te mogę polecic tak samo dobre na mokre jak i na snieg,w sierpni kupiłem po 160zł/szt 185/65/15a po nowem roku czas na letni już zwrócic uwage

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na Fuldę, jest na nią bardzo dużo reklamacji. Osobiście miałem letnie ECOCONTROL i po 200 km je oddałem. 3 opony dostały bicia pionowego, w związku z tym nie chciałem ich nawet wymieniać. Na szcęście je przyjęli.

 

Pozdrawiam

 

A gdzie widziałeś te reklamy ??

Ja mam Ecocontrol do kilku miesięcy i jest OK.

Może trafiłeś na wadliwą serię.

 

Na zimę dobre są Dunlopy ale strasznie drogi skubańce !! :?: No i Nokiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie opony dla mnie byście polecili mam Astre I 1,4 Ben. Posiadam opony zimowe dwie Platin i dwie Hankook 155/80/R13 ale chciałbym je wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debica Frigo dla oszczednych :roll: wsumie za niewielką kase są dobre opony :) a i tez wytrzymują swoje :) na mam 6 letnie Frigo i nie mialem z nimi klopotów. błoto snieg woda sprawują sie calkiem niezle :) a w zimie to najbardziej przydatnymi oponami są mózgowe tylko straszine duzo kierowców w zimie o nich zapomina a pozniej leżą po rowach nie wazne jak dobre opony trzeba rozsadek zachowac na drodze ... nie polecam debicy passio letnich... tragedia... pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności