Skocz do zawartości
Gość Anonymous

wylacza sie wspomaganie w meriva 1.7cdti

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam to moj pierwszy post tutaj ale jestem niezmiernie szczesliwy ze moglem znalesc takie forum i tutaj zawitac :lol:

mam problem od jakiegos czasu conajmniej raz w tyg podczas jazdy wylacza mi sie wspomaganie kierownicy i zapala sie sygnalizacja eps.

po zgaszeni silnika i ponownym odpaleniu wszystko znowu smiga.

czy ktos moze wie o co chodzi? jak pozbyc sie tego problemu?

pozdrawiam i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Witam. Ja przerabiam to samo tyle, ze w merivie 1.6 benzynowej.

U mnie te problemy pojawiaja sie tylko w cieplejsze dni, tak wiec sobie kombinuje, ze to moze byc jakies zabezpieczenie termiczne silnika eps, ale mechanikem nie jestem i pewnie sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

ja mialem taki objaw raz jak zakupilem merivke wspomaganie padło i odnowiło si e po wylaczeniu silnika na 5 minutek

co do swiecacej si e kontrolki esp mi ostatnio zaczynała swiecic po odpaleniu i pozbylem sie ich po wymianie akumlatorka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Może trzeba zmierzyć napięcie ładowania (po uruchomieniu silnika i po wyłączeniu się wspomagania). Stawiam w każdym razie na problemy z prądem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Witam wszystkich. mam ten sam problem, tzn . zapalająca się kontr. eps, zanik wspomagania, ale po powtórnym odpaleniu wszystko ok. w aso powiedzieli że kolumna kierownicza ( 3500tyś) do wymiany (meriva 1,6 2006r) komp. pokazuje błąd - e 1532. czy wymiana akumulatora załatwi sprawę?. czekam na podpowiedzi, i dziękuję z góry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też kiedyś tak mi się zrobiło tyle że było bardzo zimno,ale faktycznie czytałem i może czujnik warjować jak jest za małe napięcie,teraz jest bardzo gorąco i baterje też tracą parametry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

U Mnie pomogło wykasowanie błędów w serwisie. Powodem wyłączania się był błąd wskazania jakiegoś tam czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Anonymous

Witam,

posiadam sprzęt i oprogramowanie diagnostyczne wspomagania, w razie potrzeby proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

ja proponuje sprawdzenia ladowania najpierw, potem sprawdzic aku...

ja tez sie spotkalem z takimi problemami i nie mialem jeszcze przypadku zeby padla przekladnia..choc wiem ze moga ..

ale przy nie stabilnym pradzie ladowania wspomaganie sie wylacza...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w mojej merivie to samo sie dzieje w czasie jazdy wylancza sie wspomaganie,wylanczam silnik i ponownie uruchamiam i wszystko gra.pozatym kierownica bardzo lekko mi chodzi i w punkcie zerowym bez trzymania jej sama sie rusza gdzies okolo jednego centymetra w prawo i lewo,stukanie pod kierownica to normalka,radio na ful i po stukaniu,szlak ....czy ktos ma taki sam problem prosze o opinie..pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi