Skocz do zawartości

wylacza sie wspomaganie w meriva 1.7cdti


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ten model opla już tak ma.Są to tzw.''usterki wieku niemowlęcego''.Bardzo,bardzo wielu użytkowników Merivy boryka się z tym problemem :zalamany: :zalamany: :zalamany:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam

Koledzy znalazłem na forum czeskim ,holenderskim i niemieckim że jedynym odpowiedzialnym za wyłączanie się eps jet czujnik skrętu. Ostatnio coraz częściej i u mnie wyłączało się wspomaganie a z racji że autem jeździ żona to zdecydowałem się wymienić ten czujnik. Koszt naprawy 650 zł i rok gwarancji. Byłem przy naprawie i trwała max 45 minut. Kilka śrubek do odkręcenia nawet kierownicy nie trzeba ściągać ponieważ odkręca się ją z wszystkimi wyłącznikami bez wałka z krzyżakami. Po zdjęciu jest na widoku czujnik który po delikatnym podważeniu śrubokrętem jest zdemontowany. Montaż nowego i po robocie. Na razie wszystko ok nawet gość się zdeklarował że jak padnie na gwarancji to zwróci mi za paliwo gdyż miałem do niego 250 km.

Edytowane przez luk2501

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A mam pytanie gdzie można taki czujnik skrętu można kupić, bo na alegro ani na tablicy takiego do naszego auta nie widziałem.

A tak między nami to juz powoli mam dość tego samochodu co chwilkę coś się psuje.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak zapewnia gość który naprawiał wspomaganie produkuje je tylko firma z meksyku i nie ma zamienników. Znalazłem Go na forum fiata jest bardzo polecany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiadomość poszła na PW nie będę robił nikomu reklamy. U mnie najczęściej wyłączało się w lecie gdy było gorąco. Przez zimę nie wyłączyło się nigdy. Zdecydowałem się na wymianę ponieważ coraz częściej nie działało nawet rano przy pierwszym odpalaniu. Koszt naprawy 650 zł rok gwarancji. Przy zakupie używki wielka loteria skoro moje wspomaganie pierwszy raz wyłączyło się po 33tkm obecnie 62tkm. Ale na pocieszenie gość który to robił mówił że w Fiacie Punto naprawiał to zaraz po gwarancji a auto miało 17 tkm. Napisz jeżeli zdecydujesz się na naprawę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem ze swoją Merivą. każdy mechanik doradzał mi wymianę kolumny kierownicy ze względu na wspominany czujnik. Ja zrobiłem natomiast kalibrację kierownicy i wspomaganie już się nie wyłącza;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Robiłem kalibację czujnika nie raz i nic nie pomagała. Jeżeli masz problem z ładowanie to może to być powodem ale jeżeli ładowanie jest ok i kalibracja nie pomaga to pozostaje tylko czujnik. Co ciekawe piszesz że każdy mechanik mówił o wymianie kolumny a tam jest do rozkręcenia kilka wkrętów dwie śruby i pierścień zegera pod którym jest owy czujnik więc nie trzeba wymieniać całej kolumny.. Gdy pierwszy raz się wyłączyło kalibracja pomogła na dwa lata potem wyłączało się kilka razy w ciągu roku ale tylko w lecie a teraz prawie codziennie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

 

Pierwszy raz na forum, więc się przywitam. Mam na imię radek i jestem szczęśliwym/nieszczęśliwym posiadaczem Merivy. A raczej moja żona jej codziennie używa. Problemu ze wspomaganiem szczegółowo nie będę opisywał, jest dokładnie tak jak tutaj opisaliście, podczas jazdy włącza się i wyłącza kontrolka EPS i zanika wspomaganie. Grzebanie przez elektryka samochodowego pomogło na tydzień, teraz problem znów powrócił.

luk2501 - daj proszę jakiś namiar na mechanika o którym pisałeś w wątku, jeśli naprawa będzie wymagać wymiany czujnika skrętu to to zrobię, niech tylko mi to naprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności