Skocz do zawartości

Jaka Corsa jest najlepsza ???


Gość andrzej_m55

Rekomendowane odpowiedzi

jakby cie interesowalo

to ostatnio ut u mnei w berlinie pod blokiem stoi corsa B w automcie - ale nawet nie wiem jaki tam silnik

cena na szybie byla 750euro

auto po przejsiach - blotnik byl inny no i juz troche ruda wylazlia

rok 94

 

jak by co to pisz na PW

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

arek, ty mi lepiej poszukaj kompresora od polo 1,3, chyba G40 :shock:

A nie tu giełdę robisz http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzej_m55, znajoma przymierzała sie do Corsy B 1,2 8V z myślą ze założy instalacje LPG, ale w końcu kupiła 1,5 TD i jak narazie jest super zadowolona, ale nie wiem jak tam z kosztami obsługi tego japońskiego silniczka, no i Corsa z tym motorem jest relatywnie droga w zakupie, ale naprawde niezle "wypasiona" (przynajmniej ta którą kupiła)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Corsę 1.2 8v (X12SZ). Silnik 200kkm bez remontu poza wymianą rozrzadu przez poprzedniego właściciela 10kkm temu. Żre koło 8-9l jpo miescie ak się jeździ na wolnych obrotach.

 

Plus jest taki, że mimo takiego silnika po przejściach przez ponad rok zaliczyłem tylko jeden zgon auta i to był rozrusznik, który zardzewiał czy się zasyfił czy coś takiego. Jak dla mnie Jak nie chcesz dokładać do silnika to X12SZ jest dobre. te z NZ na końcu to nie wiem, ale chyba też, bo róznia się tylko tym, że mają zapłon z kopułki a SZ ma elektroniczny sterowany komputerem. W silnikach z XE na końcu (16v bodajże) ponoc często pier**** się przepływomierz który trochę kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żre koło 8-9l jpo miescie ak się jeździ na wolnych obrotach

a dla porównania x14xe w miescie pali ok 7,5 litra przy spokojnej jezdzie,

W silnikach z XE na końcu (16v bodajże) ponoc często pier**** się przepływomierz który trochę kosztuje.

dotyczy tylko 1.0 i 1.2- wieksze nie maja przeplywomierzy. a 1.5td owszem tez dobry wybór :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja spala sobie max 7 litrów. Mam ją dwa lata i jeszcze nie zdarzyło się żeby silnik odmówił posłuszeństwa (z wyjątkiem padniętego aku). Miałem okazję jeździć wersją 1.0 i już w życiu nie wsiąde do tego "trzęsidła". Ten kto wymyślił trzy cylindry w tym silniku powinien za karę jeździć takim samochodem do końca życia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1,5TD GrzECHO mógłby też coś napisać.

zadna gielda - poprostu pisze co i jak

moze noz kots chetny bedzie to sie przywiezie

ostatnio z glupoty tak dla brata znowu autko przywiozlem

 

kol. ja37

odezwij sie do mnie na PW w tej sprawie - moze sie cos zalatwi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie chwale sobie 1.0 12V - bardzo ekonomiczny samochód - swietny do jazdy po miescie i na niedlugich trasach - musze go jednak sprzedac gdyz natrafila sie okazja na kombi z silnikiem 1,8 ( choc do konca jeszzce nie mam przekonania czy sprzedac corse czy moze to kombi???) -jak kogos interesuje to tu jest cos wiecej o niej: http://www.corsaclub.pl/forum/topics42/13981.htm

Ogólnie moje zdanie jest takie ze 1,0 - jak najbardziej na tak, ale jeszcze lepiej 1,2 ale tylko 16V - niewiele wiecej spali a troche mocy wiecej i juz 4 cylindry.

1,2 8v to raczej bym omijał,. 1,4 na pewno fajnie sie jezdzi, ale niestety zuzycie paliwa jak w samochodzie o klase albo dwie wiekszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności