Skocz do zawartości

ile wam pali Meriva


Gość mazbasi

Rekomendowane odpowiedzi

A sprawdzał co pisze Mario?

Czyli korekty na Pb ,przełączyć na LPG i sprawdzić czy one uciekają czy sa podobne do tych co przed chwilą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Parę dni temu miałem diagnostykę silnika wg mechanika parametry są w granicach normy
Nie wiele to mówi, bo granica normy dla sondy to jest zakres +-25%, i jeśli mieszanka paliwa nie przekroczy tej wartości to checka nie wywali, a auto może być mocno zmulone lub bardziej zrywne ale i paliwożerne. Najlepiej jest gdy wartości sondy oscylują koło 0%, ale +-10% to też jeszcze nie tragedia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość sintra 98

Witam ponownie w tym temacie mam dylemat teraz przejeździłem do końca butle spalanie wyszło 11.2,jazdy 80 % miasto 20 obrzeża miasta ,klima 30 % tych kilometrów .Właściwie jak zaczęło się ocieplać wzrost średniej.Gaz złożyłem jak były mrozy -15 i ani razu nie przekroczył 11 litrów ,a wychodziło 10,6-10,8 ,już myślałem jak zacznie sie bardzo ciepło to będę produkował gaz :D:P a tu taki zong ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

Wiesz chyba że klima podnosi spalanie nawet do >1 L na 100?

Poza tym gaz letni jest mniej kaloryczny, wiec więcej będzie go palić przy rozgrzanym silniku. W zimie gaz jest lepszy i chlodne powietrze zasysane do silnika tez pozytywnie wplywa na spalanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

Zgadza się, zimowy gaz ma inny skład stąd też (może zaskakiwać) mniejsze spalanie zimą.

Trzeba zaznaczyc, ze mniejsze bedzie na rozgrzanym silniku, bo jezdzac krotkie odcinkie w zimie, spalanie bedzie wieksze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Ok dzięki za podpowiedzi muszę z tym żyć dla mnie było to dziwne, bo przez 5 lat jeździłem Sintra i różnica miedzy zima a latem było okóło 2 litrów mniej na korzyść lata, a instalacja była tez z wyższej półki. Ale jak twierdzicie ze te typy tak mają wiec czekam na zimne żeby oszczędnie jeździec

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario_80

 

 

Ok dzięki za podpowiedzi muszę z tym żyć dla mnie było to dziwne, bo przez 5 lat jeździłem Sintra i różnica miedzy zima a latem było okóło 2 litrów mniej na korzyść lata, a instalacja była tez z wyższej półki. Ale jak twierdzicie ze te typy tak mają wiec czekam na zimne żeby oszczędnie jeździec
Jak juz wczesniej wspomniales, to Twoja Sintra byla wyjatkowo oszczednym autem patrzac na mase i pojemnosc silnika.

 

A co do spalania zima/lato to znaczenie tez (ale tylko na krotkich odcinkach) ma ustawiona temp. przelaczania na gaz. Im wyzej ustawiona, tym mniej spali gazu, a wiecej benzyny. W lecie silnik sie szybciej nagrzewa wiec i mniej Pb wciagnie, a ciut wiecej LPG. Ale powtarzam, tylko na krotkich odcinkach ma to znaczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Sintrze miałem ustawiona na jak pamiętam napewno 40 stopni a być może 45., tu mam na 35 stopni i autentycznie teraz przy dużych temperaturach gaz włącza się po 200-300 m, a jak postoi z nawet z 3godz to prawie po kilku sekundach, i tu chyba jest rozwiązanie, ale patrząc na cenę PB we wrocku ponad 5.07 a gaz można na Orleanie kupić 2.12 (ale nie wszędzie bo w centrum 2.27)to jak najmniej pali PB to super, i tego będziemy się trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności