Skocz do zawartości

[zafira B] tryb serwisowy, test mode


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

tyle co napisano w temacie...

temp cieczy chłodzącej to chyba w oknie 16 razem z prędkością

 

ponieważ pojawiają się ostatnio pytania typu jak włączyć/wyłączyć testmode/tryb serwisowy

to spieszę poinformować tych co niedoczytali że sposób włączenia jest prosto opisany na początku tego wątku a wyjście wykonuje się dokładnie w ten sam sposób. Dokładnie ten sam, krok po kroku. Ew można zgasić silnik, zamknąć auto...

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to chyba tu najbardziej trafne będzie dodanie ekranów z NCDR 2011 z Merivy ekran GID (?)

 

ekran główny:

8342333181_367590f5bf_z.jpg

 

pierwszy ekran po wejściu w test mode:

8342331989_aaf481106d_z.jpg

 

ekran 2:

8343389626_eaab9d2d73_z.jpg

ekran przy zapalonych światłach (pozycyjnych) liczby z procentami zmieniają sie po wyłaczeniu świateł oraz po zmianie natężeni oświetlenia wskaźników

 

ekran 3:

8342331075_c391933d74_z.jpg

ten niczego nie wskazuje - może pracowałby gdyby działał pełny komp pokładowy (spalanie, i t p)?

 

ekran 4:

8342330595_02f00a2bb6_z.jpg

 

na zakończenie czasami drażniący ekranik ostrzegawczy:

8342333573_97fa30e46c_z.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demolek

- w test mode zgaduje że pierwszy ekran to od navi - pozycja + wysokość + coś jeszcze

drugi ekran to ładowanie i rozdział energii

trzeci? pewnie tam powinno byc to co cię interesuje

czwarty jakby ostatnie linie ostatniego okna w testmode

IMHO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran 1

8342331989_aaf481106d_z.jpg

WIERSZ 1 - wiem że S - oznacza prędkośc według GPS

WIERSZ 2 - pierwsze dwie N E - pozycja, H - oznacza wysokość geograficzną, R oznacza kierunek w stopniach od 0 do 360 - gdzie 360/0 to północ

WIERSZ 3 -

WIERSZ 4 -

tych nie rozkminiłem jak i pozostałych danych z tego ekranu - ekranu od navi faktycznie

 

Ekran 2 - dzisiaj podczas jazdy nie udało mi się do niego dostać :( ale rano na postoju przy wyłączonych światłach wyglądał tak:

8358644716_5e0558d83a_z.jpg

 

podczas zabawy Ekran 1 przechodził od razu do Ekranu 3 - pustego a następnie do Ekranu 4

 

Bawiąc się podczas postoju dziś rano udało mi się dostać do Ekranu 5 - od radia fotka poniżej:

8358645148_9e33e2fb90_z.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam

Czy ma ktoś pomysł dlaczego na zapłonie w test mode temperatura silnika nie wskazuje mi "72" tak jak to było opisane?

Po włączeniu zapłonu mam prawdziwą temperaturę silnika, która nie zmienia się po odpaleniu silnika, czyli przykładowo na zapłonie mam 25 po odpaleniu silnika też no i systematycznie rośnie.

Czy nie powinno być tak że na nie odpalonym silniku zawsze ma wskazywać 72?

Jestem po wymianie termostatu, termostat działa, temperatura w trakcie jazdy ok, ale cały czas mam ten sam błąd 59761

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Tak czytam i mam pytanie to ioe w końcu powinna wskazywać pozycja coolant na wyłączonym zimnym silniku? W teście modę?

Witam.tak czytam i mam pytanie ile w końcu powinna mieć pozycja coolant na zimnym wyłączonym silniku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności