Skocz do zawartości

Opel Sintra problem z Prędkościomierzem.


Gość zaniak15

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zaniak15

Witam. Jestem nowym użytkownikiem i proszę bardzo o pomoc. Mam problem ze swoją Sintra 2.2 DTI jest to rocznik 1999.

 

A mianowicie problem tkwi w tym że podczas jazdy prędkościomierz przestał wskazywać prędkość. Nie ma żadnej reakcji "strzałki" ustawiona jest ona ciągle w miejscu 0. Czy mogł by mnie ktoś naprowadzić w która stronę mam zmierzać w szukaniu przyczyn. Skąd prędkościomierz w Sintrze bierze wartości do wskaźnika?

Proszę bardzo o pomoc i przepraszam za to jeśli taki temat pojawił się wcześniej. Dziękuje bardzo za pomoc i pozdrawiam zaniak15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość STRUS_TM

Cześć! Fakt,temat już jest! "Napęd " prędkościomierz bierze z czujnika ABS,bodajże z prawej przedniej piasty. Czasami wystarczy sprawdzić kostkę przy czujniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniak15

Witam a czy na pewno chodzi o piastę z prawej strony? bo w którymś z tematów wyczytałem że chodzi o piastę z lewej strony i czujnik tam położony proszę o odpowiedź pozdrawiam zaniak15

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szybkościomierz bierze impulsy z lewej przedniej piasty gdzie zamontowany jest czujnik ABS(czujnik od strony kierowcy). Jeżeli niepali się kontrolka czujnika ABS to przyczyna raczej tkwi nie w samym czujniku a raczej w ukladzie sterującym. Sprawdz bezpieczniki i poczytaj temat czujnika ABS na tym forum jest tam prawie wszystko co powinieneś wiedziec aby sobie poradzić ze swoim problemem.

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli niepali się kontrolka czujnika ABS to przyczyna raczej tkwi nie w samym czujniku a raczej w ukladzie sterującym.

Pozdr

U mnie od czasu do czasu wywali ABS ale prędkościomierz działa normalnie pomimo że pali się kontrolka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniak15

U mnie właśnie kontrolka od ABS pali się non stop. Dzisiaj jadę do mechanika będziemy szukać przyczyny zobaczymy co nam wyjdzie. Z czasem opiszę jaka była przyczyna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam ten problem za sobą. ABS zbiera sygnał ze wszystkich kół. Jak padnie jakikolwiek czujnik to zapala się kontrolka ABS-u. Jak padnie czujnik z lewego przedniego koła to pali się kontrolka i źle działa prędkościomierz. U mnie prędkościomierz działał i w trakcie jazdy potrafił się wyłączyć, do momentu kiedy padł całkowicie. Oczywiście kontrolka ABS paliła się cały czas.

Czujnik ABS uszkodził mi się po wjechaniu w dziurę przy prędkości około 90km/h.

Przyczyny niedziałania czujnika to zanieczyszczone styki wtyczek przy piaście, uszkodzenie przewodu od czujnika, obluzowanie się czujnika w piaście i uszkodzenie samego czujnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zaniak15

A możecie mi powiedzieć skąd bierze wartości kilometromierz? bo dzisiaj zauwazyłem że również nie działa? help me proszę. Mieszkam w małej mieścince i tutejsi mechanicy to raczej żadni zawodowcy niestety :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość zdzichowina

Witam . W mojej Sintrze po ruszeniu licznik wskazuje pużniej nie działa . Jak wyłączę i włączę zapłon podczas jazdy zacznie działać i znowu sią wyłączy . Przewody przy lewym kole ok .Chcę wziąść sygał z prawego koła ale nie wiem gdzie jest złącze wszystkich czujek ABS. Może ktoś opisać jak ono wygląda albo fot . dołączy . które przewody zamienić . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności