Skocz do zawartości

Opel Sintra problem z Prędkościomierzem.


Gość zaniak15

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam u mnie paliła się kontrolka ABS i licznik czasami działał.Przyczyna była w instalacji radia na orginalnym wszystko było ok. po zmianie radia zaczą się problem.Trzeba było cztery kabelki odciąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość zdzichowina

Radio zmieniałem może to samo jest i u mnie napisz które przewody odciełeś , i czy licznik działał przy wyłączonym radiu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nie bchce zakładac nowgo tematu więc pisze tutaj.

Po kupnie autka zapaliła mi się kontrolka ABS, pojechałem na serwis OPLA i odrazu powiedzieliu że "Zwarty lub przerwany obieg (czy też przewody) lewego przedniego koła. Na forum wyczytałem, że przy tej awarii nie działa prędkościomierz a w moim przypadku działał normalnie.

Dziś dobrałem się do kabli miernikiem sprawdziłem przejście prądu i żeczywiście nie ma przejścia. Chwila czasu, popsiukałem troche w złączki, sprawdzam i miernik piszczy przy złączeniu kabli więc przejście prądu jest, zadowolony złożyłem wszystko, odpalam auto i jade...

I tu klops - ABS dalej się pali i co gorsze nie działa prędkościomierz!!!!

Jakieś sugestie, podpowiedzi?? Prosze o odpowiedź.

PS.

Jutro jeszcze raz wszystko posprawdzam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że przy tej awarii nie działa prędkościomierz a w moim przypadku działał normalnie.

To może być znak że jeszcze w którymś kole coś nie łączy. Profilaktycznie przejrzał bym wszystkie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany - przyczyna była luźny wtyk (kostka od piasty i kostka od wachacza), wystarczyło rozłączyć kilkukrotnie a po złączeniu zacisnąć opaską zaciskową, można tez połączyć "na krótko" poprzez usunsięcie kostek i zlutowanie przewodów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość Głos rozsądku

Sie ma.

 

Podłączę się pod temat.

Jak wyjąć czujnik ABS-u z piasty ? Czy można dokupić sam czujnik , czy z całą piastą występuje ?

Posprawdzałem dzisiaj wszystkie kostki , przeczyściłem , przedmuchałem i nadal się zapala kontrolka.

Oczywiście prędkościomierz też w czasie jazdy się wyłącza. Jak w czasie jazdy zgaszę i odpalę ponownie to prędkościomierz działa i gaśnie kontrolka od ABS-u. Więc objawy raczej standardowe do czujnika w lewym przednim kole.

 

Proszę o szybką odpowiedź , bo jutro lub pojutrze chciałbym to naprawić.

 

Pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Samego czujnika nie dokupisz...Możesz spróbować przełozyć z jakiejś uszkodzonej (łożysko)piasty magnes... Sprawdż jeszcze miejsce,gdzie przewody wchodzą do piasty-często tam jest przerwany kabelek (prowizoryczna naprawa,to wkręcenie cienkiej śrubki w stary przewód przy piaście i dolutowanie doń pozostałej części -kolega tak przejeździł kilka miesięcy...) :rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Głos rozsądku

Sie ma.

 

Zanim wymieniłem tarcze ( dzisiaj ) i poczyściłem kostki , prędkościomierz rzadko się wyłączał.

Teraz po tej operacji wyłącza się po 300 m. Tak samo kontrolka ABS-u po wyłączeniu silnika w czasie jazdy nie świeciła się do momentu zatrzymania. Teraz zaświeca się po kilku sekundach jak ponownie zapalę auto w czasie jazdy.

Zamiast się polepszyć , to się pogorszyło...

 

Nie znam jeszcze tego auta i czy Tobie to wygląda na walnięty czujnik , czy kable ?

Bo kupić nową piastę to nie problem , ale może nie muszę wydawać 200 zł...

 

Pozdrawiam

Wojtek

Edytowane przez Głos rozsądku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie powielać wypowiedzi podam linki do tematów z tym problemem:

http://forum.opel24.com/topic/7646-sintra-abs/

http://forum.opel24.com/topic/36084-problem-z-ABS-em/

jest w tematach co sprawdzić i jak - zanim zdecydujesz wymienić piastę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Głos rozsądku

Sie ma.

 

Kacper powiem Ci jedno : naprawdę podziwiam Twój spokój z takimi narwańcami jak ja...

Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle , że póki ładne pogoda to chciałbym to jak najszybciej zrobić , bo wszystko robię pod chmurką...

 

Ale obiecuję poprawę.

 

Ps. Możesz przenieść moje ostatnie 2 posty do najbardziej odpowiedniego tematu , aby tu nie bałaganić ?

 

Pozdrawiam i dziękuję za linki.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności