Skocz do zawartości

Opel Sintra problem z Prędkościomierzem.


Gość zaniak15

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

witam wiem że ten temat już był ale mam dziwny przypadek w oplu sintrze 2.2cd wymieniłem obie piasty z przodu dwa miesiące temu z powodu wyjących łożysk.Również przed wymianą objawy były te same czasami zanikał prędkościomierz czyli nie wskazywał prędkości bylo to sporadyczne ale było.abs działał jak chciał raz działał raz nie.Zauwarzyłem żę problem z predkosciomierzem powtarza sie szczegulnie w deszczowe i pośniegowe chlapy.A abs działa jak z komory silnika usłysze dzwiek jakby załaczajacego sie przekaznika jak tego dzwieku nie ma po przekreceniu kluczyka abs nie działa.Mało tego jak zacznie działac to do pierwszych trzech wciśnieć pedała stopu.Moze ktorys z was mail podobny przypadek bo ja juz nie mam sil do tego auta.Brak błedow po podłączeniu do kompa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czujniki ABS jest opisane w tematach. Jeśli są sprawne to musisz "na piechotę" sprawdzić okablowanie - schemat jest na forum. Może też nie kontaktuje wtyczka w sterowniku ABS lub w samym liczniku. Jeśli nalicza kilometry to czujniki są ok, wtedy sprawdź połączenia między sterownikiem a licznikiem. Awarii samego licznika też nie można wykluczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Gość stasiek461

Witam ja tez sie podepne pod temat dzisiaj mi tez padl predkosciomierz i czytalem wczesniej ze niby radio nie orginalne moze byc przyczyna ale ale wczesniej bylo ok a co do czujnika absu to moja sinterka (model jak w opisie) nie ma abesu wiec czy czujnik tez bedzie przy lewej piascie ?? z gory dzieki i pozdrawiam a i tez waiuje mi ale to od poczatkuy jak ja kupilem czujnik od paliwa jeszcze raz pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stasiek461

witam usterke juz usunalem urwane kable przy wtyczce kolo piasty a co do abesu w mojej sintrze to mam rodzynka :-D a mianwicie poprzedni wlasciciel musial cos zakombinowac z prrzegubami i mam bez abeesu bo na przegubach nie mam piescieni (o te zabatki mi chodzi) no coz narazie nic nie strzela wiec bede jezdzil dzieki kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stasiek461

witam usterka juz usunieta urwane kable przy wtyczce kolo piasty a co do abeesu no to mam rodzynka :rotfl: poprzedni wlasciciel cos zakombinowal z przegubami i nie mam abeesu (brak pierscieni zebatych na przegubie) no coz hamulce brzytwy wiec jazdze dalej dzieki Kacper pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych ząbków nie zobaczysz bo są wewnątrz piasty. (postaram się zapodać fotkę)

Jak masz pompę jak na fotce wyżej to uruchom ABS.

Kontrolka zapala się?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności