Skocz do zawartości

Opel Sintra problem z Prędkościomierzem.


Gość zaniak15

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Windolar85

Wszyscy piszą że prędkość idzie z lewego koła, ja się nie zgadzam.

Ostatnio wymieniałem w sintrze piasty, pierwsza była prawa po jej wymianie licznik zaczął działać i pokazywał prędkość, ale ABS dalej nie działał i świeciła kontrolka.

Po dwóch tygodniach padło łożysko z lewej strony więc wymiana, po naprawie ABS zgasł i wszystko ładnie działa.

Wniosek mój jest taki że prędkość pokazuje albo z lewego albo prawego koła, zależy który czujnik jest sprawny, a ABS żeby zgasł musi mieć sygnał z dwóch kół inaczej nie będzie działał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość mirekhood

 

 

prędkość pokazuje albo z lewego
albo masz autko z anglii ;)

 

Nie wiem jak to inaczej możliwe. Wiele osób przerabiało już temat i była to właśnie lewa piasta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą że prędkość idzie z lewego koła, ja się nie zgadzam.

Trochę wcześniej napisałem "że większość sintr" - a to dlatego że niektóre miały modyfikacje robioną przez poprzednich właścicieli.

Spotkaliśmy się na forum że sygnał był przełączony z prawego koła - sprawdzając ze schematami, jedyne tłumaczenie tego stanu rzeczy było to że ktoś przepiął sygnały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a ABS żeby zgasł musi mieć sygnał z dwóch kół inaczej nie będzie działał

Z czterech. Z tylu też są czujniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Windolar85

Moja sintra wyprodukowana była w USA.

Nawet znalazłem schemat gdzie pokazane jest ze obie strony posiadają czujnik prędkości.

A ABS faktycznie z czterech kół

 

853ecdd10fb97073.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sintra wyprodukowana była w USA.

Nawet znalazłem schemat gdzie pokazane jest ze obie strony posiadają czujnik prędkości.

A ABS faktycznie z czterech kół

Wiesz ameryki nie odkryłeś - wszystkie sintry (a jest ich trochę) które znam pochodzą z USA.

Kolego inaczej ABS nie chodzi, musi mieć sygnał z 4 kół, jeden czujnik wypada = brak ABS-u.

 

Kacper ma wersje brytyjską i warto jego zapytać skąd jest impuls na wskazówkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam z lewego przedniego kola.

Aktualnie mam przetarty kabelek w prawym i jak się na hopkach styknie do przegubu to zaświeca kontrolka i wyłącza się.ABS.

Jak miałem to samo w lewym to dodatkowo wyłączał się prędkościomierz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dopiero zwróciłem uwagę , że w aucie kontrolka abs w ogóle się nie świeci i abs nie działa a sterownik był wymieniony co może jeszcze być przyczyną ?

ps. lewa piasta jest nowa

Edytowane przez l00kas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wiele powodów nie działania ABS - u.

Najpierw wymień żarówkę w liczniku.

Następnie poczytaj - http://forum.opel24.com/topic/66162-abs-i-jego-naprawa-w-pigulce/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wiele powodów nie działania ABS - u.

Najpierw wymień żarówkę w liczniku.

Następnie poczytaj - http://forum.opel24.com/topic/66162-abs-i-jego-naprawa-w-pigulce/

podpinali mi opelka pod komputer i nie pokazało żadnego błędu , trochę dziwne bo w ogóle nie pokazywało absu

, w wolnej chwili wymienię żaróweczkę i zabieram się za czytanie tematu , dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności