Skocz do zawartości

Opel Sintra problem z Prędkościomierzem.


Gość zaniak15

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Oj to taki zarcik był ;-) tak kupiłem , nie swieci , nie razi . Brak ABS jakoś specjalnie mi nie przeszkadza ale brak predkosciomierza już czasami tak , chociaż i na to jest jakiś tam sposób

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może jednak trzeba wykasować jakieś błędy ?

W sterowniku błędy chyba nie zapamiętują się, jak usuniesz usterkę to kontrolka zgaśnie.

Jak pomiary zrobione to jeszcze podmień dla testu sam sterownik. Jest w nim pół kilo elektroniki więc jakiś drobny element mógł odmówić posłuszeństwa.

Może przy okazji jakiegoś mini spota będzie chwila na podmiankę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ...

wczoraj kupiłem sintre 2.2 benzyna - gaz i nie działa prędkościomierz , poprzedni właściciel wymienił piasty , sterownik abs i zegary .(stare części mi oddał ) prędkościomierz dalej nie działa , na forum znalazłem informację , że radio nie oryginalne , ale co ma radio do prędkości ??? może ktoś z was ma jeszcze jakieś pomysły , ja na motoryzacji zupełnie się nie znam :(

z góry dziękuję i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka była wymieniana? Bo jeśli grubsze rzeczy są nowe to została wiązka.

Z drugiej strony za pomocą miernika można rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego

Przed tobą długa batalia o znalezienie przyczyny braku ABS - lub lektura tego gdzie szukać - http://forum.opel24.com/topic/66162-abs-i-jego-naprawa-w-pigulce/?do=findComment&comment=525578

Wybór należy do ciebie.


Nadmienię tylko że większość sintr ma sygnał brany z lewego czujnika ABS i skoro piasta lewa wymieniona to bym szukał po wiązce do centralki ABS.

Podejrzane miejsca to wejście przewodów do wiązki głównej, kostki hermetyczne czy same przewody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się , że jeszcze przyczyną może być jakieś urządzenie które jest za zegarami ( nie pamiętam nazwy ) zlicza kilometry i wysyła na prędkościomierz , trzeba podpiąć auto pod komputer i je sprawdzić podczas jazdy , dowiem się więcej to dam znać .

ps. aby nie zakładać nowego tematu podepnę pytanie z innego działu : Czy korek wlewu oleju będzie pasował z innego samochodu ? bo zaczyna wydmuchiwać olej , na allegro sprawdzałem i mają do wersji 3.0 i dizla

z góry dziękuję za odp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by prościej gdybyś uzupełnił profil.

Chyba do wszystkich motorków benzynowych będzie pasował do 2,2

 

Na temat prędkościomierza nie wierz co ktoś ci mówi.

Prędkość jest brana z sygnału lewego przedniego koła (chyba że ktoś przepiął kabelki z prawego), idzie przez centralkę ABS do licznika.

Tam na moduł zliczania km i dzienny przebieg.


Miałem dwa liczniki z działającym prędkościomierzem ale z brakiem zliczania km.

Dopiero 3 był sprawny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by prościej gdybyś uzupełnił profil.

Chyba do wszystkich motorków benzynowych będzie pasował do 2,2

 

Na temat prędkościomierza nie wierz co ktoś ci mówi.

Prędkość jest brana z sygnału lewego przedniego koła (chyba że ktoś przepiął kabelki z prawego), idzie przez centralkę ABS do licznika.

Tam na moduł zliczania km i dzienny przebieg.

Miałem dwa liczniki z działającym prędkościomierzem ale z brakiem zliczania km.

Dopiero 3 był sprawny.

zegary były wymienione 2 razy , chyba będę śmigał bez prędkościomierza :(

dzięki za odp, korek pasował od omegi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

100kas - spróbuj jeszcze zobaczyć tutaj - http://forum.opel24.com/topic/66162-abs-i-jego-naprawa-w-pigulce/?do=findComment&comment=525578

Licznik jest połączony z ABS, jak jest jakiś problem z nim to licznik morze nie chodzić.

W temacie który ci podpiąłem jest fotka sterownika abs i tam masz wyjście na licznik A8; B5 - jest to wyjście do prędkościomierza.

Tu bym szukał problemu.

Jak abs jest sprawny to trzeba sprawdzić przewody z kostki sterownika do licznika.

Bo musiał byś mieć pecha żeby trafić na 2 padnięte liczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności