Skocz do zawartości

jaka temperatura silkina 2.2 16V


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

U mnie też wskazówka stoi na 3 kresce, ale auto grzeje się dobrze i nawiewami do środka leci gorace powietrze... dodam ze mam tak od kiedy kupiłem auto, czyli jakiś miesiąc czasu... czy to termostat??? czy może coś nie tak z wskaźnikiem.. dodam też ze mam taki magiczny wskaźnik od benzyny bo gdy jest około 1/4 baku to czasami wskazówka tak spadnie że ezerwa sie zapali i wskazówka wraca na swoje położenie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK. Też się kiedyś przestraszyłem, gdy w sobotę popołudniu 300 km od domu przy szybszym ruszeniu wskazówka z połowy opadła poniżej zera. Myślałem, że gubię paliwo...

:wink:8)

Ale po kilku minutach wszystko wróciło do normy (ciśnienie w krwiobiegu też).

To kwestia konstrukcji pływaka. Przy zmianie położenia podaje sygnał na wskaźnik i ten zostaje tak przez kilka minut. Potem zczytuje ponownie i pokazuje właściwie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sintra ? Mam zamiar kupić ten samochodzik , tylko brak mi odwagi .Dużo pochwał jest na jego temat . Każdy pieszczotliwie go nazywa . Te samochody maja na licznikach pow. 150,000 km . Ile można jeszcze na nim zrobić dbając?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeśli chodzi o autko tych gabarytów-to biorąc pod uwagę cenę i jakość-to śmiało Ci mogę go polecić! W/g mnie-unikaj silników 3 l -świetne osiągi,super wyposażenie,ale(śledzac posty) silnik i jego naprawa odbierają całą radość z jego posiadania. Proponuję 2.2+lpg lub diesel. Też miałem obawy,ale po 10 miesiącach (14tys.km) eksploatacji jestem :):P:mrgreen: .Posiada swoje wady i humory,ale nie kupujesz nowego autka.Jeśli potrafisz pogrzebać przy nim sam,tym bardziej nie masz czego się bać.Przebiegi rzędu 350 tys(oczywiście przy prawidłowej eksploatacji) nie są niczym wyjątkowym.Dodatkowym atutem jest dobre zabezpieczenie przed korozją. Po wyciągnięciu foteli i obróceniu przednich wchodzi materac 140x200!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam. Ma kilka mankamentów (kto lub co ich nie ma..?), ale jazda szczególnie autostradami to poezja!

Polecam silnik 2.2 + LPG sekwencja. Zaoszczędzisz sporo. Mi instalka zwróciła się po 10 miesiącach przy średnim przebiegu 1500 km/miesiąc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem w tej cenie Sintra nie ma konkurencji.

Duży i wygodny samochód.Zalet ma więcej niż wad.

Jeśli miałbym teraz zamienić Sintrę na inny w podobnej cenie to miałbym wielki problem z wyborem.

W moim przypadku Voyager albo któryś z francuzów wogóle nie wchodzą i nie wchodziły w rachubę.

Ceny części są na dość przyzwoitym poziomie.Naprawdę godny polecenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 lat później...

Ja kupiłem sintrę 2 tygodnie temu (2,2 z LPG) ,jeździ się super,wygodne auto ale ...silnik grzeje się tylko do ok.65 stopni a że auto duże to przy tych małych mrozach w środku zimno. Co może być przyczyną niedogrzanego silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cykor1973 napisał:

Ja kupiłem sintrę 2 tygodnie temu (2,2 z LPG) ,jeździ się super,wygodne auto ale ...silnik grzeje się tylko do ok.65 stopni a że auto duże to przy tych małych mrozach w środku zimno. Co może być przyczyną niedogrzanego silnika?

Kolego poczytaj o swoim autku.

To się dowiesz że ogrzewanie i klima to słabe punkty tego autka.

Dość spore gabaryty a układ ogrzewania i klimatyzacji (oraz jego wydajność) dość słabe.

Można to trochę poprawić dbając o filtr kabinowy, drożną nagrzewnicę, sprawny i dobry termostat ale cudów się nie spodziewaj.

Miałem sintrę kilkanaście lat, jakoś dawałem radę w zimie i w lecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności