Skocz do zawartości

Astra II- ucieka płyn chłodzący


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Zrobiłem jak radzil >ja37< , nagrzałem silnik i obadałem wszystkie złączki ukladu

chlodzenia wzrokowo i dotykowo.

I chyba dorwalem przyczynę gdy na palcach wyczułem ślady płynu na trójniku, który

zamjstrował gazownik wpinając się w uklad chlodzenia.

Sruby zacisków miały sporo luzu, po dokręceniu trójnik przestał się pocić i myślę że to tu

tkwiło żródlo moich kłopotów.Jak to zwykle często bywa myśli się o poważnych przyczynach awarii a rozwiązania bywają bardziej prozaiczne. Tylko trzeba wiedzieć

gdzie szukać przyczyny.

Dlatego jeszcze raz wielkie dzieki wszystkim kolegom dzielącym się wiedzą

i doświadczeniem na tym forum a zwłaszcza koledze >ja37< , z którego porady

dosłownie skorzystałem.

Myślę, że temat wymaga jeszcze obserwacji ale mam nadzieję, że to bylo to.

Pozdrawiam i Wesołych Swiąt dla wszystkich !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam

Pisałem o tym ze dolewam płynu do chłodnicy 0,2 l na 2500 km Opel astra 2,0 l DTL 16 V 101 KM . Pojechałem do swojego mechanika. Nałożył na wlew zbiornika wyrównawczego płynu przyrząd, stworzył ciśnienie i od razu wyszło gdzie kapie. Miejsce to obudowa termostatu na kolanku plastikowym, kolanko koloru czarnego. Małe kropelkowanie nie istotna na razie jak będą większe ubytki pomyślę o naprawie. Mechanik powiedział ze na razie nie trzeba naprawiać i usługę wykonał za darmo.

 

[ Dodano: Wto Gru 12, 2006 21:19 ]

Warunek prawidłowego wykonania kontroli to zimny silnik , bo na gorącym wysychało i nie było widać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Anonymous

Mam podobny problem:

płyn mi znika dosyć powoli ale jest tak, że raz odkręcam korek to go nie ma - pusty zbiorniczek, więc dolewam ale nie za duzo i następnym razem kiedy odkecam np zaraz po jeżdzie to mam prawie pełny zbiorniczek jakby ten płyn nieraz wypływał do zbiorniczka a nieraz nie

 

W oleju też go raczej nie ma..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności