Skocz do zawartości

astra 2.0 DTL kontrolka silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam.

Jesten nowym użytkownikiem i mam problem z moją astrą 2.0 DTL. Otóż zapaliła mi sie 2 razy podczas jazdy na obrotach w granichac 3000obr/min kontrolka silnika. Ogólnie auto nie miało prawie przyspieszenia i nie wchodziło na wyższe obroty. Wymieniłem filtr paliwa,odpowietrzyłem i wszystko jest ok. Ale teraz już po raz kolejny zapala się kontrolka silnika tylko że na zimnym silniku najczęsciej jak długo postoi. Dodając gazu po chwili gaśnie.Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną? Proszę o opinie,może ktoś miał podobne problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

przepraszam że się nie znam na dizlach ale co ma świeca żarowa, nawet jeśli uszkodzona, do zapalania się "check engine" podczas pracy silnika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

może to jakiś błąd w pamięci komputera. Sprubuj odłączyć akumulator na ok.5 min. to pamięć powinna się zresetować. Jeżeli po dodaniu gazu kontrolka gaśnie, to nie jest to nic poważnego. Gdyby świeciła się cały czas, od momentu włączenia zapłonu i po wyłączeniu i powtórnym włączeniu dalej się paliła, to jest wtedy problem, i powinieneś udać się do mechanika (dobrego).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do Newsmana:zapala sie kontrolka silnika taka pomarańczowa z symbolem silnika>Kontrolka z kluczykiem sie nie zapala. Ale koledzy, którzy piszą powyżej,że to może być wina świec mogą mieć racje,gdyż podczas włączania zapłonu nie zaświeca się kontrolka od świec tzw. spiralka(mimo to silniczek nie ma problemu z odpaleniem na dotyk i nie chechłam go,bo to by bolało też i mnie;-). Gdy były jeszcze wyższe temperatury nie było problemu,ale gdy jest już chłodniej teraz zaczęło się coś dziać. Powiem szczerze że nie znam się dokładnie na tych technicznych rzeczach,no ale świece wiem jak wymienić;-)Chyba będę musiał to sprawdzić. Teoretycznie jezeli któraś ze świec nawet jedna nie grzeje to jeżeli akumulator jest ok to podoła z odpaleniem,no ale właśnie obciąża to i akumulator i zapewne też silnik. Kurcze no i jestem w kropce:-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
przepraszam że się nie znam na dizlach ale co ma świeca żarowa, nawet jeśli uszkodzona, do zapalania się "check engine" podczas pracy silnika?

 

Juz pisalem na tym forum ze diesle nie maja checka kontrolka jest takim samym symbolem jak przy benzynie ale w dieslu odpowiada ona za elektronike silnika

A siwecenie jej zaraz po rozruchu jezeli w trakcie wlaczenia zplonu swieci spirala od grzania swiecy to na 100% swieca jest do wymiany

Przerabialem ten motyw ostatnio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

David. Ale kontrolka od grzaniaświec nie zapala się i to jest troche dziwne moim zdaniem. A widzę że kolega ma chyba podobny silnik jak i ja;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
David. Ale kontrolka od grzaniaświec nie zapala się i to jest troche dziwne moim zdaniem. A widzę że kolega ma chyba podobny silnik jak i ja;-)

 

U mnie kontrolka silnika swiecila zawsze po bardzo dlugim postoju (najczesciej po nocy) w dzien jak bylo cieplej to sie nie zapalala Swiecila doslownie chwile od momentu odpalenia (ok 5-10 sek.) Zauwazylem ze swieci ona chyba tylko wtedy jak przy wlaczeniu zaplonu zapala sie spirala od swiec (tj. gdy temp. spada ponizej 5 stopni) Ta kontrolka swiec czasem tylko mrugnie na krotko mozesz tego nawet nie zauwazyc (jak jest kolo zera to swieci juz 1-2sek)

Nie wiem jak u Ciebie w miescie z podlaczeniem do kompa? To jest najlepszy sposob na sprawdzenie i rozwianie wszelkiej watpliwosci

Ja znalazlem w Poznaniu za 30pln diagnostyke komputerowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności