Skocz do zawartości

astra 2.0 DTL kontrolka silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Ja mam pytanie odnośnie kontrolki CHECK ENGINE - szczerze mówiąc dopiero dwa czy trzy dni temu jak czytałem książkę obsługi i rzucułem na nia okiem to zaczałem kombinować że chyba jej nie mam. Jak kupowałem auto to na desce zobaczyłem auto z kluczykiem i pomyślałem sobie że w nowszych oplach chyba już nie ma CHECK ENGINE albo kontrolka własnie zmieniła wygląd z silnika na auto z kluczykiem. Jak zobaczyłem w instrukcji że ta kontrolka jest opisana to poszedłem do auta no i rzeczywiście nie zapala mi się. Wczoraj zastanawiałem się nad wyjęciem licznika i sprawdzeniem żarówki ale że akurat wczoraj kończyłem lutować interfejs to pomyślałem sobie że sie wstrzymam z wyciaganiem.. Teraz zacząłem czytac od poczatku posty w tym temacie i widze że jednym się świeci a innym nie. Ktos tam zdaje się że napisał że po 2000 roku jest CHECK ENGINE no a moja astra jest z końca 2001 a z VIN'u model 2002. Wyciagać licznik i sprawdzać żaróweczkę czy jak się nic nie dzieje to nie zawracać sobie tym głowy? Jak dziś podłączyłem kompa to na Tech2 z działu download nie pokazywał żadnych błedów w silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fool, nie rozumiem trochę mniej skomplikowanie pisz swieciła ci sie kontrolka z kluczykiem a teraz nie tak?:D ja mam taki sam silnik i ta kontrolka zapala się na kilka sekund po przekręceniu zapłonu i znajduje się nad kontrolka cisnienia oleju :D i żadnej innej odpowiadającej za to samo nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

fool, nie rozumiem trochę mniej skomplikowanie pisz swieciła ci sie kontrolka z kluczykiem a teraz nie tak?:D ja mam taki sam silnik i ta kontrolka zapala się na kilka sekund po przekręceniu zapłonu i znajduje się nad kontrolka cisnienia oleju :D i żadnej innej odpowiadającej za to samo nie mam

Tak, świeciła mi sie kiedys przez parę dni kontrolka z kluczykiem po tym jak rozładowałem akumulator ale teraz pytam o CHECK ENGINE czyli tą gdzie jest narysowany chyba silnik. We wcześniejszych postach jest to opisane i o ile w każdej astrze G jest kontrolka z kluczykiem oznaczająca jakąś awarię o tyle z tą drugą nie bardzo. Po włączeniu zapłonu po chwili gasną wszystkie kontrolki i świecą się pod predkościomierzem w dolnym rzedzie tylko czerwony akumulator i brak cisnienia oleju a miedzy nimi jest CHECK ENGINE który właśnie u mnie się nie świeci - dlatego pytam czy to normalne bo u jednych ta kontrolka się świeci a u innych nie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zrozumiałem że chodzi ci o ta z śilnikiem to otóż ja też jej nie mam ,bo z tego wynika że zastępuje ja ta z kluczykiem :D tak to wyczytałem z instrukcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość Anonymous

Witam od wczoraj mam takie objawy

Lampka z kluczykiem po włączeniu zapłonu pali się aż do momentu odpalenia silnika . Dotychczas było tak że po kilku sekundach gasła samoczynnie i wtedy odpalałem auto. Tak było prawidłowo zgodnie z instrukcją.

Dodam jeszcze ze silnik pracuje normalnie , lampka w czasie jazdy się nie zapala .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no widzisz maniakopel od tego co piszesz zacząłem ale dokładnie takich objawów jak w mojej zafirze nie spotkałem. Było że kontrolka miga albo włącza się podczas jazdy.

Tak jak u mnie że nie gaśnie nie było

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności