Skocz do zawartości

Przerywa na benzynie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Jestem tutaj nowy więc się przywitam nazywam się Damian i jestem z opola .

 

A teraz co do problemów z moim autem

 

Posiadam opla corse B rok 1995 1.4 kat numer silnika C14NZ auto ma instalację gazową LPG firmy lovato . Przebieg 185 tyś . No i mam z nim mały problem . A mianowicie auto nie jeździ na benzynie

 

Opisze może najpierw objawy . Corsa normalnie zapala na benzynie jednak po wyjechaniu z podwórka wrzuceniu 1 biegu autu muli i nie przyspiesza . Czasami jestem w stanie trochę przejechać bez tych objawów jednak po paru kilometrach jazdy auto zaczyna najpierw szarpać , następują krótkie braki ciągu aż dochodzi do szarpania silnikiem i auto poprostu nie jedzie . Nie ma reguły czasami od razu po wrzucenie 1 tak się dzieje czasami przejade 2 km czasami 5 czasami 10 czasami da się jechać nie wciskając mocno i energicznie gazu np stała prędkościa 90 km na godzinę na 5 biegu jednak czasami nawet wtedy dochodzi do szarpania aż silnik zgaśnie . Dodam że po puszczeniu gazu szarpanie ustaje jednak ponowne dodanie powoduje te same objawy . Po prostu nie da się jeździć na benzynie .

 

Sprawdzałem już przewody są drożne wymieniłem dwa razy filtr paliwa , wymieniłem pompę paliwa chyba nie koniecznie ponieważ tamta była sprawna mierzyłem ciśnienie oraz wydajność jednak już nie miałem pojęcia co to jest a pompa obecnie nie jest droga objawy po wymianie pompy nie ustały ( chociaż po wymianie pompy przejechałem 400 km bez problemowo tylko na benzynie jednak potem znowu wszystko wróciło , takie same objawy ) pompę , którą teraz mam tez mierzyłem jest sprawna .

 

Naprawdę nie mam już pojęcia co się z tym autem dzieje . Dodam że auto stale eksploatuje na gazie i te problemy nie występują auto normalnie jeździ cały czas na lpg zero problemów . Jednak muszę teraz tankować gaz z rezerwą maks co 250 km co jest uciążliwe autem jeżdżę co dziennie 80 km do szkoły , bo wiadomo jak zabraknie to nie przełączę na benzyne , bo na benzynie to nie jeździ .

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego autka służy bezawaryjnie cały czas przejechałem nim już 130 tys km bez żadnej awarii ( raz zerwała mi się linka hamulca ręcznego ) . Tylko ten problem doprowadza mnie już do szału .

 

Trochę się rozpisałem ale chciałem dokładnie wyjaśnić problem . Z góry dzięki za pomoc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

powinieneś czasami pojeżdzić na benzynie. Możesz mieć problem z wtryskiwaczami. lub regulatorem ciśnienia paliwa.

 

A jak sprawdzić wtryskiwacz . Rozebrałem to tam wszystko wyjąłem wtryskiwacz jednak nie wiem jak stwierdzić czy on jest dobry czy zepsuty . Po zdjęciu tej czarnej obudowy i odpaleniu silnika tworzy się mgiełka mieszanki paliwowo-powietrznej . Na postoju można gazować ile się chce auto nie przerywa . No ale po złożeniu tego w całość problem nie zniknął .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim zacznij od zczytania bledow bo zajmie ci to 10 min a moze pomoc ale najprawdopodobniej wtrysk wlasnie jest do wymiany bo takie objawy pod ociazeniem a nie na biegu jalowym wskazuja na min. pompe lub wtrysk ale skoro pierwsze wymieniles to zostal on a koszt jeszcze nie taki durzy.jak pamietam we wrzesniu ubieglego roku mialem taki przypadek tylko w astrze ale objawy te same i po zmianie wtrysku autko zrobilo sie nie do poznania. ;)

 

ps. a jak stwierzdzic czy dobry czy zepsuty? ciezko napisac jesli nie miales z tym stycznosci wczesnie aby moc porownac jak poprawnie pyli wtrysk bo to ze widzisz jakas tam mgielke to za malo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło odpalić autko o przez chwilkę obserwować jaka dawkę paliwa podaje wtrysk i czy nie kapie z niego paliwo po zgaszeniu oraz sprawdzić jakie spaliny są czy nie kopci na czarno a jak często tylko na LPG jeździsz to i sondę przydało by się sprawdzić bądź wymienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na paliwie mogą być złe odczyty sondy sprawdź błędy na kompie a przed następnym odpaleniem zrób reset kompa zdejmij klemę na 15 min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mysle, że wtrysk, sam miałem podobne objawy, z tym, że dało się jechać z gazem w podłodze :D

Załozyłem sobie wtrysk z c18nz (akurat taki się trafił) i jak ręką odjął.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Odświerzam trochę temat . Dzisiaj trochę znowu grzebałem przy aucie , zrobiłem odczyt błeędów nic nie wykazuje co jakiś czas daje sygnał rozpoczęcia odczytu , myślicie że pokazało by awarie wtryskiwacza. Oglądałem tez jeszcze raz ten wtryskiwacz i wszystko z nim wydaje sie być ok , po przygazowaniu daje dość mocny strumień , jednak problemów podczas gazowania nigdy nie było tylko podczas jazdy niestety .

 

No ale chyba kupie ten wtryskiwacz koszt 100 zł , ale jak to nie będzie to to się chyba już wku......... :wink:

 

 

Druga sprawa nie bedę zakładał nowego tematu . Czeka mnie wymiana tarcz hamulcowych oraz klocków . I teraz pytanie jak myślicie opłaca się do corsy wkładać tarcze wentylowane teraz mam normalne . Czasami lubie sobie ostrzej pojeździć i wiadomo że ten układ co jest teraz tego raczej nie wytrzymuje . Po paru mocnych hamowaniach się poprostu przegrzewa i skuteczność hamowania spada . Czy tarcze wentylowane coś tutaj pomogą .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności