Skocz do zawartości

Przerywa na benzynie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Może się dostawać na wysokości przepustnicy, tam jest uszczelka.

Może też nie trzymać uszczelka pomiedzy urzadzeniem wtryskowym, a "gruchą".

A może pomiędzy kolektorem ssacym, a głowica.

A może masz kolektor pekniety.

Jest kilka mozliwości,

psikaj samostartem i sprawdzisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

A więc tak , wymieniłem ten czujnik ciśnienia wody oraz sprawdziłem mase z komputera no i sprawdzałem to lewe powietrze dmuchałem samostartem . Wszystko wydaje się ok masa dobra czujnik wymieniony lewego powietrza nie ma jednak problemy nie znikneły :twisted:

 

Ale jeszcze jedno mnie zastanawiam , jest to taki objaw jak zatankuje obojętnie ile np za 20 zł to auto przez jakiś czas jeździ normalnie powiedzmy te 5 km potem zaczyna przerywać ale da się jeździć aż wkońcu wogóle się nie da jeździć . I tak jest po każdym tankowaniu chwile jeździ normalnie , chwile da się jeździć ale auto przerywa aż wogóle nie da się jeździć wrzucam 1 bieg i od razu muli i gaśnie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może by kłopot z pompą paliwa, może jest nieszczelnośc na wężu, może spadł filterek z pompy.

Proponuję zmierzyc ciśnienie paliwa, później zajrzec do baku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

Ponieważ objawy które zostały opisane przez założyciela tego tematu dotyczą również mojego autka ( corsa 1.2 96') chciałbym się dowiedzieć czy udało się rozwiązać problem tego zamulania. Ja mam tak od dłuższego czasu i nie potrafię poradzić sobie z tym problemem więc chciałbym wiedzieć co było jego przyczyną jeżeli oczywiście usterkę usunięto.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie usunięto jeszcze . Pompa była wymieniana dwa razy jest sprawna . W tym tygodniu daje jeszcze sterownik do sprawdzenia . Bo koszt używki to około 150 zł więc trzeba najpierw sprawdzić .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hm.. szkoda że nie wiadomo co to za ustrojstwo, ja próbowałem już chyba wszystkiego, ostatnio odłączyłem cały układ wydechowy z nadzieją że może katalizator zapchany albo coś z wydechem, okazuje się że niewiele to dało, efekt mizerny biorąc pod uwagę że cały wydech odłączony!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja corsa też szarpała (częściej na zimnym silniku)i traciła moc ale nie gasła.Myślałam, że woda w paliwie.Komputer pokazał czujnik paliwa,wymieniony i jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hehe ja miałem podobny problemik takie same objawy po do daniu gazu troszke pojechał i sie dławił a mianowicie wymieniełem czujnik podcisnienia bezwzględnego cały monowtrysk filtry swiece kable i pupa równierz albo ż ,, podmieniłem układ sterujacy wtryskiem i wszystko zaczeło działac sprawdz najpierw czy sie gniazdo przy nim nie obluzowało bio moze sie taka kostka od niego odpiac lekko i tez moze gubic sygnał tez mam silnik c14nz to jest cos takiego

http://www.allegro.pl/item575273202_komputer_opel_corsa_b_tigra_c14nz_94_roku.html

 

troszke cena jest wysoka ale moze znajdziesz taniej pozdro :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hehe ja miałem podobny problemik takie same objawy po do daniu gazu troszke pojechał i sie dławił a mianowicie wymieniełem czujnik podcisnienia bezwzględnego cały monowtrysk filtry swiece kable i pupa równierz albo ż ,, podmieniłem układ sterujacy wtryskiem i wszystko zaczeło działac sprawdz najpierw czy sie gniazdo przy nim nie obluzowało bio moze sie taka kostka od niego odpiac lekko i tez moze gubic sygnał tez mam silnik c14nz to jest cos takiego

http://www.allegro.pl/item575273202_komputer_opel_corsa_b_tigra_c14nz_94_roku.html

 

troszke cena jest wysoka ale moze znajdziesz taniej pozdro :beer:

 

Sterownik wyjąłem i podłączyłem na nowo , wiadomo to nic nie da ale kable były ok . Mam w domu astre też c14 nz ale sterownik ma inny numer i nie działa na nim wogóle nie zapala . Musze załatwić inny sterownik i sprawdzić czy to to , bo nie będę kupować części za 150 zł jak nie będę wiedział że to właśnie to . Problem mam taki że cały czas tym autem jeżdżę do szkoły codziennie prawie 100 km i nie mam czasu się tym bawić by auto stało pare dni rozebrane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności