Skocz do zawartości

Czy diesel "odpala" Wam za pierwszym razem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jakby to byla swieca to zapalalaby sie na kilka minut kontrolka samochodu z kluczykiem. Po podpieciu Techa mialbys blad P0380 - wiem, bo sam to wlasnie przechodze :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
teel, jesli układ paliwowy masz sprawny to zapal autko i pozostaw je ma godzine czasu bez gaszenia a układ sam powinien sie odpowietrzyć i problem powiniem zniknąć sam ja po wymianie filtra paliwa zawsze zostawiam na godz i układ sam sie odpowietrza i jest ok i nie ma zadnego problemu z odpaleniem..pozdrawiam odezwi sie czy pomogło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hehe, fajnie że zostawiasz auto odpalone na godzinę, ale te silniki (2.0 i 2.2DTI) NIE odpowietrzają się same.

Także nie wprowadzaj ludzi w błąd, a jak usłyszałeś to od mechanika to go lepiej omijaj szerokim łukiem...

 

Pozdr.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to dziwne ze po wymianie filtra paliwa zostawiłem auto zapalone i sam sie odpowietrzył.A powiedział mi to własnie znajomy mechanik pracujący od 9lat w serwisie opla.a po wymianie tez mi nie chciał zapalać także albo on kłamie albo nie wiem pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9lat w serwisie opla.a po wymianie tez mi nie chciał zapalać także albo on kłamie albo nie wiem pozdrawiam

O tych silnikach .. Napisano mnóstwo tematów.. Wiec należy czytać używając opcji szukaj.. A nie przypuszczać Czy się pomylił mechanik czy może nie ..I aby rozwiać wątpliwości ,to tak jak napisał kol.._Maciek_, Te silniki nigdy same sie nie odpowietrzą . I kręcenie na sucho powoduje spalenie sterownika pompy.A dodatkowo zaciągają olej silnikowy do zbiornika paliwa .Co dla niektórych mechaników jest to niezrozumiale .Bo niestety są tacy mechanicy że ich wiedza zatrzymała sie na Fiacie125p.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam kiedyś mialem taki sam problem ale znalazłem ---zbyt luźne przewdy paliwowe i delikatnie przyciśnieta uszczelka i dekielka przy filtrze paliwa i ustąpiło---możliwe że to niedopatrzenie z mojej strony --poprawiłem i odpala od pierwszego pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam ma taki sam problem. Zawsze rano trudno zapala dławi sie i musze dodac gazu. Wystarczy ze pochodzi z 5 minut i zapala w sekunde. Mam wrazenie ze za pierwszym razem słabo kreci.

Może to akumulator jest juz za słaby?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GmsMetallica

Mam wrazenie ze za pierwszym razem słabo kreci.

albo slabo kreci albo nie, przeciez to sluchac, tez mi wyglada na objaw zapowietrzania ale nie wiem jak to z tym dodawaniem gazu, albo wtryski tez moga byc bo mialem przypadek w berlingo ze slabo palil i czasami potrafil zgasnac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności