Skocz do zawartości

Czy diesel "odpala" Wam za pierwszym razem


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem tylko z pierwszym uruchomieniem rano po nocy.

Zdejm wtyczkę z czujnika temp. sil. i zapal . Jak tak samo to zregeneruj rozrusznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

U mnie zaś w zależności (świece wszystkie zmieniałem w listopadzie) od temp. zapala różnie. Do ok 0 st. C pali od kopa po całej nocy. (Oczywiście stoi w garażu nieogrzewanym)

Przy -10 już trzeba go podgrzać chwilkę - zapala po 1 podgrzaniu.

Zaś przy temp. takich jak były w tym roku czyli -25 do -28 C to trzeba go podgrzać ze 3 razy i pali. Potem oczywiście można go zgasić i pali od ręki. Co ciekawe nawet jak żona po pracy wsiada i zapala też od strzału - a na zewnątrz było przez dzień np -10

Pytałem mechanika o co chodzi. No i powiedział że powinienem wymienić akumulator (nie zrobiłem tego po zakupie auta,a pewnie w aucie jest od początku więc ma ze 4 -5 lat).

No i zmieniłem aku. Auto nie to samo :wesoly:

Czyli to co pisał powyżej kolega - zdolność rozruchowa akumulatora też ma znaczenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpala od kopa choć czase= przy odpalaniu jak temp. jest ok -5 stopni potrafi zgasnąć( za drugim razem już bez problemu) Przy mrozach -18 raz czy dwa kręciłem po nocy z 3 razy i gasł.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zdejm wtyczkę z czujnika temp. sil. i zapal . Jak tak samo to zregeneruj rozrusznik.

Witam

 

Brzoza a gdzie szukac tego czujnika temperatury silnika?

W "Sam naprawiam opel Astra Zafira" jest chyba pokazane tylko dla silnikow benzynowych.

 

Jezeli jestesmy przy czujnikach temperatury, jeszcze jedno pytanie, Mam blad P0070, po skasowaniu na pracujacym silniku blad wskakuje ponownie, gdzie szukac czyjnika temperatury powietrza zewnetrznego?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Brzoza a gdzie szukac tego czujnika temperatury silnika?

Czujnik temp.silnika znajduje sie na termostacie . A czujnik temp. zewnętrznej . z przodu za grilem! . http://forum.opel24.com/viewtopic.php?t=12752&highlight=czujnik+temperat%F3ry

Dzieki Brzoza, ale to chyba nie o to chodzi, w tym linku ktory podales chodzi o czujnik temperatury zewnetrzej, przyczym objawem awarii (tak jak pisza w tamtym watku) sa bledne dane wyswietlane na wyswietlaczu (same kreski). U mnie tego nie ma, wskazania temp. zewnetrznej sa prawidlowe. Mam problem z odpalaniem zimnego silnika i wywala mi bledem P0070 i P038 (swiece). Ten blad P0070 wyglada raczej na blad czujki powietrza na dolocie, Cos takiego jak jest w "Sam naprawiam Astra i Zafira" na stronie 126:

 

Objawy:

"Trudno uruchomic zimny silnik, po uruchomieniu pracuje nierowno"

Przyczyna:

"uszkodzony czujnik temperatury"

Sposob postepowania:

"Sprawdzic czujnik temperatury cieczy chlodzacej i powietrza dolotowego...."

 

Tak jak widze, (dla benzyny) na stronie 123 to ten czujnik jest gdzies przy przeplywance. Czy w Y20DTH tez gdzies tam jest ten czujnik powietrza dolotowego?

 

Dzieki za pomoc, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności