Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po ostatnich 7 tys. km, stwierdziłem:

1) trasa /testowałem na stosunkowo krótkim odcinku ok 150km bo z lekką nogą długo nie wytrzymuje :?: = 6,6L

2) miasto /Gdańsk - stosunkowo krótkie bo często w trasy jeżdżę łącznie przez parę dni ok 150km/ = 9,2L

3) średnio po 7 tys. km = 7,2 L

 

Astra G, '98, X16XEL

 

Pzrd. Marek

 

Ps. Z chęcią poczytam jeśli ktoś skomentuje czy to ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.6 8v i 10 litrow na trasie przy 170km/h to nie jest az takie dziwne.

Moja X16SZ tyle wlasnie srednio ciągnela na autostradzie i ciaglej jezdzie 170-180 km/h (czyli do oporu) na kapciach 195.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na starym silniku z praktycznie nie pracującym jednym tłokiem(ciś. spręż. 6.5) w styczniu zeszłego roku(-20 stopni C) na trasie do 120km/h i przepisowo w mieście w 5 osób saliła mi 6.06 litra. na wymienionym silniku 10 litrów na 100 km. nie ważne czy jeżdżę 90 czy 140(walnięta sonda)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mojej asterce chyba cos dolega ... 11l w trasie ,klima wlaczona ... poprostu jestem mega zly :wink:! ,no chyba ze wskazówka mnie oszukuje a jest to mozliwe .. bo jak dochodzi do rezerwy to wystarcze ze zgasze silnik i wskazowka czasami nie chce sie podniesc ....a czasami pojdzie duzo wyzej niz bylo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę moją Asterką około roku :wesoly: . I mogę wyciągnąć takie wnioski:

1. Średnie spalanie w cyklu mieszanym to 7 litrów.

2. Natomiast na trasie z klimą to 7,3 litra

3. W mieście to potrafi aż 8 litrów spalić (krótkie podjazdki, nierozgrzany silnik)

4. Bez klimy to pali na trasie 6,4 litra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Omega B 95 2.0

PB miasto 12

LPG miasto 13-14

PB mieszany 10

LPG mieszany 11

PB trasa 8

LPG trasa 8-9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cyga, ehh dobrze że jak kupowałem ponad 2 lata temu omke to V6 bo po mieście na sekwencji gazowej mi paliła raptem 23 litry lpg więcej a jazda o wiele milsza i w automacie.A na trasie do 10 lpg z włączoną klimą udało mi się zejść nieraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po przebytych 2000 km na trasie Krosno-Szczecin-Krosno z pełnym obciążeniem (4 osoby i bagaż), i w różnych warunkach drogowych, z włączoną klimatyzacją i światłami ( z tego ok. 400 km po mieście i w korkach), spalanie wg komputera wyniosło 7,3 litra/100 km. Nie wydaje mi się to dużą wartością, biorąc pod uwagę, że jazda była bezkompleksowa pod względem zachowania się samochodu w danych warunkach drogowych( moc robi swoje :wesoly: ).Komputer pokazuje prawidłowo-sprawdziłem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności