Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Zafira 2.0 DTI z 2000 na trasie Mielec Warszawa Mielec pali 6l 100km (z klimą) a w mieście po miedzy 6,5l a 7l

Astra 1.7d z 1992 średnie spalanie to 5l na 100 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zalalem za 100zl po 4.25zl co daje ok 23.5 litra,na takiej wjejskiej stacji pks-u.przejechalem 450km!! 90%po trasie ciagla jazda 90-110 km/h

motor 1.6 8 v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W mieście na zbiorniku robię około 740-780 km. (zalezy na jakiej stacji zatankuję - czy BP czy SHELL), natomiast trasa to przy średniej 100-130 spalanie na poziomie 5.7 l/1000km.

Zauważyłem że klimatyzacja prawie nie wpływa na wzrost spalania, bardzie mają znaczenie korki w Wawie.

 

Pozdrawiam i Życzę silnych nerwów podczas stania w korkach.

 

Gstan :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

AstraG 1,4 16V w cyklu mieszanym 6,6-6,8 jeśli tankowane w BP.

Kiedy zatankowałem koło Reala to spaliła 7,5l :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po 3 miesiacach jazdy Astra G 2.0DTI 2002 rok przebieg 122k

 

na trasie 1100km srednie 5,5l przy 130km/h praktycznie 95% trasy, czasami z klima jak bylo goraco.

w miescie roznie powiem ze miedzy 7-8l na krotkich odcinkach i na dodatek silnik z reguly nie zdarzy sie rozgrzac.

 

Nie wiem jak ludziom udaje sie zejsc ponizej 7l w miescie ;) moze ktos mi powie jak sie jezdzi ekonomicznie :P Wiem ze im wiecej swiatel w miescie tym blizej mi do 8l a im mniej zatrzyman sie to blizej 7l. Ale i tak jestem zadowolony mimo 7-8 po miescie. Moze cos by dolac jakis dodatek zeby przeczyscic lekko motor ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem jak ludziom udaje sie zejsc ponizej 7l w miescie :) moze ktos mi powie jak sie jezdzi ekonomicznie :? Wiem ze im wiecej swiatel w miescie tym blizej mi do 8l a im mniej zatrzyman sie to blizej 7l. Ale i tak jestem zadowolony mimo 7-8 po miescie. Moze cos by dolac jakis dodatek zeby przeczyscic lekko motor ?

:mrgreen: Nie jesteś sam, mam dokładnie to samo ale systematycznie udaje mi się nieco schodzić ze zużyciem.Zaraz po zakupie po mieście wychodziło mi grubo ponad 8litrów a ostatnio przejechałem 300 kilosów po samym miescie i udało mi się zejść do 7,1 - wynik względnie przyzwoity ale powiem szczerze że przy jeździe naprawdę delikatnej i wolnej. Aby osiągnąć takie zużycie starałem sie nie przekraczać 2500 obrotów i tak wyszło. Autko mam już prawie 2 miechy i tak sprawdzam przy jakiej jeżdzie ile będzie paliło. Jak jeździłem tak normalnie, tzn dynamiczniej ruszając na skrzyżowaniach i szybciej przyspieszając to łykała mi 8 a nawet odrobinę wiecęj. Totalna katastrofa jest gdy ponosi fantazja i ciagnie się do 3500-4000 tysięcy - wtedy łyka grubo ponad 9.

 

Naprawdę nie wiem jak ludzie robią po mieście zużycie 6 litrów ale im zazdroszcze.Aaaaa i na pocieszenie napisze Ci ze w książce obsługowej podane jest że po mieście auto pali 7,6 litra więc zyżycie na poziomie 7,5 do 8,5 jest całkiem naturalne tymbardziej ze oczywiste jest że producenci nieco zaniżają te dane :) Silnik jest 2.0 więc swoje wypić musi i tyle ;(

 

Aha - nie wiem jak będzie wyglądało zużycie jak nie bedę używał klimy - póki co jest ciepło więc raczej non-stop chodzi a klima z tego co piszą podnosi zużycie o jakieś 10-15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności