Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

No to ja mam na czym oszczędzać ;)

U mnie minimum spalania to 12litrów LPG na trasie przy średniej 100-110km/h

max to nie wiem :-)

Uśredniając na zbiorniku LPG (65l.) przejeżdżam 450km (60% trasa - 40% miasto)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

zgadza się, łezka z c20xe sprzedana z łezką w oku :) ....

Senator też OPEL, :cry:, bardzo wygodny, super wyposażony no i przede wszystkim niezawodny... już go polubiłem

Dużo Senatorów w takim stanie jak ja mam nie jeździ po Polsce, a będzie jeszcze ładniejszy.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
NINJA, ... Że niby dużo pali? EEE... a weź sobie takie przykładowo "mało spalające" autko... i podczep do niego na hol takiego ze dwutonowego krążownika... a później zrób to samo ze swoim... Porównaj osiągi i zużycie paliwa... Zdziwisz się jaka Twoja 3litrówka jest oszczędna :):cry:http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif ... Jakoś tak mi to mechanik wytłumaczył na moje narzekanie o zużyciu paliwa http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/mg.gif ??????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ale NIE, wcale nie dużo pali - Senator waży około 1,5 tony, ma automatyczną skrzynię i sekwencyjną instalację LPG, spalanie jest jak najbardziej w normie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
NINJA, to gratuluję wyniku.Mi w 25xe na sekwencji to do ok 12 litrów tylko na trasie.W mieście od 15 do 20 litrów w zależności jaką miałem fantazje:D Ale teraz mam dizla i robie bez niczego po 1000 km na trasie:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

arturmazur, no właśnie dlatego spalanie 5 litrów też uważam za nie realne:)

To i ja Was zaskocze

pogodny dzień jazda z prędkością 100-120km/h "głąskanie pedału" , jazda w pojedynkę i bez obciązenia, i praktycznie prosta droga po trasie i średnie spalanie przez 550km wyniosło 5,6l/100km ale to już bylo celowe oszczędzanie :)

 

Normalnie na codzień to:

 

trasa 6,5-7,5 l/100 km w zależności od ilości ładunku na pokłądzie i w bagażniku oraz ciężaru butów na nogach :cry:

 

miasto 8-10l/100km ale wiem ze da się zrobić nawet 13 l/100km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczoraj byłem w spodku na siatkówce więc udało mi się sprawdzić ile łyka przy większych prędkościcach. Łączna trasa to 525 kilometrów z czego lekko ponad 400 to przejazd autostradą spod Wrocławia do Katowic a pozostałe kilometry to zwykła trasa - można powiedzieć że zero jazdy po mieście. Przed wyjazdem zalałem do pełna i w nocy po powrocie znów pod sam korek - weszło 34,5 litra więc wyszło zużycie 6,6.

Co do prędkości to na autsotradzie przez większość czasu ok 150-160, momenatmi odrobine szybciej a momentami wolniej. Na trasie do i z autostrady jechałem tak raczej do 130km/h. Szczerze mówiąc spodziewałem się nieco mniejszego zużycia ale jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Opel Astra Sedan '93 r., silnik C16NZ : po 3 tygodniach jazdy średnie spalanie wychodzi ok. 8 litrów/100km noPb 98. Z czego większość w trasie (600km trasa / 350 km miasto) Spodziewałem się nawet 10l, więc jest na plus. Ale zastanawiam się nad LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

U mnie w II-ce 2,o DI na baku przejadę 860 km i wtedy zapala się rezerwa na której już nie jadę jedynie tankuję i wtdedy wchodzi 45 litrów czyli może bym przekechał na całym litrażu 950 km, ale widzę że niektóży przejeżdzają nawet 1000km , no cóż pewnie paliwo w orlenie u mnie jest do bani.

 

W poprzednim astra I silnik 1,6 8V na 36 litrach gazu przejeżdżałem 480- a czasem jak super gaz to nawet 500km tyle że ten silnik lubił olejek więc co to za oszczędzanie.

 

Za to w dislu no tu nie ma o czym mówić, jest ten zapas.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności