Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak odkupiłem ją w ubiegłym roku w lipcu to Astra II 1,4v16 sedan paliła mi 12 /100km od razu wystawialem do sprzedaży bo myślałem że to wpadka, ale zmieniłem technikę jazdy i dziś średnia a liczę dokładnie w excelu zeszła mi do 6,48 /100km (jazda 70/30% miasto / trasa liczone na 20tyś.km). Rekord jaki uzyskałem na zbiorniku oczywiście bez włączonej klimy to 5,5 /100km.

Jadąc po trasie 100-110km, w mieście staram się najszybciej jeśli się da wsadzić 5 jeżdżę w jedną osobę. No cóż czasami również trzeba zaszaleć na pustej trasie od 0 na max wysilić silnik trochę przeczyścić lepiej później pracuje silnik, ale taki wygłup na jednym tankowaniu nieznacznie zmienia średną.

Pozdrawiam Jacek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous
Mesio,bez urazy ale te 5 litrów mnie rozśmieszyło :shock: Ja żeby zejść do 5 litrów na tasie do ok 120 kmh muszę nieźle się "koncentrować" hamować silnikiem itd a to dizel.....Wiec na spokojnie nawet 1.6 8v nie spali mniej niż 6 litrów na trasie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

1,6 16V pali nie wiele mniej niż 2,0 16V, więc 8 litrów po mieście uznaje, ale 5 litrów w trasie to lekka przesada ( chyba, że na autostradzie przez 100 km jednostajnej jazdy z prędkością 90km/h na piątym biegu), bo jak już tutaj pisałem w trasie przy zrobionych jednorazowo ok. 2000 km i średniej prędkości 79 km/h (myślę, że to bardzo dobry wynik jak na polskie drogi) średnie spalanie wyniosło 7,2l /100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wiec na spokojnie nawet 1.6 8v nie spali mniej niż 6 litrów na trasie....

moja przy jeździe po trasie i spokojnie w mieście spaliła 5,58!!! więc raczej realne. na 3.25L beni zrobiłem 58 km. silnik C16NZ :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam C20XE, i za diabła nie mogę stwierdzić do końca ile mi pali, bo za każdym razem kiedy próbuję zmierzyć... włącza mi się :-) ;):mrgreen: i przycisnę to tu i tam... na pełnym baku robię ok. 400-450 km...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam C20XE, i za diabła nie mogę stwierdzić do końca ile mi pali, bo za każdym razem kiedy próbuję zmierzyć... włącza mi się :-) ;):mrgreen: i przycisnę to tu i tam...

Skądś to znam :) Jak się ma 2.0 pod maską to nie po to żeby jechać na trasie równe 80-90 tylko po to żeby mieć frajdę z jazdy i cieszyć się jazdą :) Jak jezdziłem VA 2.0 GT to też czasem obiecałem sobie że pojezdze troche spokojnie i sprawdze ile wtedy bierze ale po chwili takiej monotonnej jazdy plany szlag trafiał i zawsze kończyło się na zużyciu 11-12 litrów :lol2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności