Skocz do zawartości

Ile wam palą wasze autka


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

w silnikach 2.0 16v na przykladzie C20XE zuzycie fabrycznie nowego silnika - około 0,8-0,9 litra na 1000km

 

dieselek bez turbinki oplowski 1.6/1.7 nowy okolo 1.5 litra na 1000km

Brzmi to gorzej niż źle :wesoly: Moja poprzednia Vectra c18nz nie brała praktycznie nic. Nie musiałem sprawdzać poziomu oleju między wymianami. Moja obecna Vectra x25xe bierze 0,2 l na 1000 km i moim zdaniem jest to średni wynik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 514
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość huri_khan
norma ale dla 16v :) i to benzynek a swoją drogą chyba troszkę przesadziłeś:( aż tak źle to nie jest 0,5 do 1 l na 1000 km w 16v.

 

W styczniu wymieniałem olej i przejechałem około 10 kkm i dolewałem może 0,5 oleju, więc moja 16V trochę odstaje od normy :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michu71

Moja Astra też nie bierze oleju ale jest w automacie i nie żyłuje się tak silnik,a teraz na trasie Poznań-Katowice na autostradzie Wrocław -Katowice prędkość 160-180km/h spalila 9.5l gazu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wedlug moich obliczen - przejechalem 1500km C20XE i nie dolalem nic - na miarce ubylo moze 0.2-0.3 litra.

Normy sa widac bardzo optymistyczne i nie doceniaja naszych autek.

 

PS

Mam znajomego w ASO Opla i wiem ze Vectry B/C mialy w niektorych wersjach przypadlosc brania dzikiej ilosci oleju - ale ASO jak i Opel Polska braly to tez jako norme twierdzac, ze nowsze Ople beda braly duzo oleju bo tak sa skonstruowane :wesoly:

 

Moj poprzedni post byl prowokacyjny, bo dzialajacy na wyobraznie (ilosc oleju spalanego)

i troche ozywil dyskusje :)

 

Ale nie schodze juz wiecej z tematu :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a moja astra 1.4 16v, trasa w zależności od stylu jazdy

- 7 litrów gaz prędkość do 120 k,h,

- 10-11 litrów gaz prędkość 160 -170 km/h na odcinku 200 non stop

- benzyna dużżo dokładnie nie wiem ile(bo nie jeżdżę) ale coś ok. 10 - 15 litrów na 100

- olej - nie widzę ubytków stan stały od 5 tyś - silnik po remoncie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość blowal

trasa = 189 km, dolewka do pełnego baku 12,08 l LPG, wynik 6,4 l LPG na trasie :wesoly:

 

(fakt, że jechałem na tyle przepisowo, że tiry na ciągłych mnie wyprzedzały :) , ale wynik jest)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Vectra c20ne

Miasto ok.14-15l LPG na 100km

W trasie przy prędkości ok.110-115 km/h ok.11l LPG

W trasie przy prędkości ok.120-130 km/h niecałe 10l LPG

 

Ma ktoś z was wytłumaczenie dlaczego w trasie tak pali?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pisales, ze cos dolega tej vectrze, wiec moze to wina tego wlasnie :wesoly:

wyniki spalania na trasie to wygladaja tak jakbys ten pierwszy pomiar robil na 4 biegu a drugi na 5 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja nie widzę nic nie zwykłego w takim spalaniu.....po prostu charakterystyka silnika i przebiegu Nm.Gdy miałem omkę 2.5 v6 na automacie i jeździłem 120 kmh<4 biegi i strasznie niskie obroty> paliła po 1213.....a gdy już miałem 3000 obr silnika a zapewne było to obroty optymalne a autko śmigało wtedy ok 150160 i spalało 1011 litrów i był to także 4 bieg bo skrzynka w omie automatyczna jest 4 biegowa:P.To samo tyczy się dizli nowoczesnych z dużą pojemnością od 2.2 wzwyż lub ogólnie aut z dużą mocą.Każdy silnik ma swoja najlepszą charakterystykę pracy w danej prędkości obrotowej silnika.Wiec jak jedziemy na 5 biegu i mamy 2 tys na obrotomierzy to zrozumiałe że więcej spali bo silnik jest pod obciążeniem wiec jedziemy szybciej i autko pali mniej:) Właściciele omeg V6 to potwierdzą ale i nie tylko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności