Skocz do zawartości

Ceramizer


Gość loozack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

krótko: astra C16NZ, 200000 km, silnik powiedzmy po średnim remoncie (pierścienie i podobne), pracował ok - po zastosowaniu przez 500 - 800 km ok, a może nawet lepiej. Potem nagle awaria panewki jednego z korbowodów i stuki zaworów (hydrauliczne regulatory). Po naprawie w miarę ok.

 

Ponowne zastosowanie po ok. 5000 km. I analogicznie - jakieś 800 km nawet lepiej, a potem awaria pompy oleju i stuki na wałku rozrządu. Po jakichś 1500 km nagle zaczęło rosnąć zużycie oleju, ale nie wiem czy to wiązać.

 

Po opisaniu sytuacji producentowi, ten stwierdził mniej więcej, że w starszych silnikach na skutek lepszych parametrów pracy silnika niektóre części mogą nie wytrzymywać, ale nie należy przez to stwierdzać, że ceramizer ma zły wpływ na silniki. Nie ma jednak nigdzie ostrzeżenia, że występuje takie ryzyko w starszych silnikach.

 

Ja więc ostatecznie tylko na tym dopłaciłem niż zaoszczędziłem. Polecam w związku z tym dbać o silnik bez stosowania nie do końca poznanych specyfików. Regularna wymiana oleju, filtrów itp. oraz normalne wymagane okresowo remonty oraz niezarzynanie silnika - to powinno wystarczyć. Chyba, że ktoś ma czas i pieniądze na eksperymenty.

 

Z drugiej strony powyżej same pochlebne opinie, ciekawe...

 

Pozdrawiam

Delta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kill3rReaper
Delta00, widać słabego mechanika masz co Ci składał ten silnik, albo pecha. Ja jak już pisałem, silnik Escorcika był na wykończeniu, a chociaż na krótki okres ceramizer pomógł. Może najpierw trzeba było dotrzeć troszkę silnik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem - mówiąc, że silnik był po remoncie, miałem na myśli, że w ogóle w okresie użytkowania pojazdu był już w silniku większy remont - w ramach opisu silnika - a nie że ceramizer zastosowałem zaraz po remoncie. Eksperymenty z ceramizerem miały miejsce jakieś 20.000 km później.

 

Pozdrawiam

Delta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość lord_wiader

Dzisiaj szukając w internecie informacji na temat współczynników tarcia całkiem przypadkowo trafiłem na ciekawy art. http://www.bilstein.waw.pl/allegro.html

Proszę zwrócić uwagę na wypowiedzi, których rzetelności możemy być pewni, np. Politechniki Warszawskiej, czy Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze.

Piszą o zmianie osiągów, ale niestety nie piszą nic o efektach długodystansowych. Niemniej jednak warto poczytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę zwrócić uwagę na wypowiedzi, których rzetelności możemy być pewni, np. Politechniki Warszawskiej, czy Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Zielonej Górze.

 

z doswiadczenia wiem ze nie mozna byc do konca pewien tych wypowiedzi... :wesoly:

chcialbym zobaczyc te rekomendacje - to wtedy mozemy spokojnie porozmawiac

 

a czytajac ten opis "Preparat zawiera „mikro-kuleczki” metali miękkich, wykonane z komponentu metali podobnego do budowy panewek. Mają one mikroskopijne wymiary, zbliżone do rozmiarów „bakterii” lub „talku” - od 2 do 15 mikronów." smiac mi sie chce :) - ktos kto zna sie na nanotechnologii wie ze takie rzeczy mozna miedyz bajki wlozyc. no i co to metal-podobny material???

 

cytuje:

"► Wypełnia na stałe (szpachluje) ubytki, rysy, zadrapania – zastępuje honowanie

► Odnawia zużyte i porysowane powierzchnie cylindrów, łożysk, przekładni

- to to samo co pierwsze - maslo maslane...

► Wycisza podzespoły od 2 do 4 dB

- jak usprawnia smarowanie to musi wyciszac...

► Obniża i redukuje temperaturę pracy

- w jaki sposob? ciekawe, przeciez ten zwiazek nie dolewa sie do paliwa wiec nie ma wplywu na rodzaj/sposob spalania a w takiej ilosci nie moze podnosic przewodnictwo temperaturowe. BTW jesli to prawda - jak to wplywa na uklad chlodzenia?...

► Podwyższa kompresję

-patrz punkt 1. maslo maslane...

► Obniża trzykrotnie współczynnik tarcia

- z tym sie moge zgodzic - ale w jaki sposob - bo ze na zasadzie "lozyskowania" nie bardzo chce mi sie wierzyc. no ale w takim wypadku co ze szpachlowaniem? jedno wyklucza drugie... bo do lozyskowania potrzebujemy miekki material ) ktorego tarcie jest bardzo male a do szpachlowania material utwardzalny - a zatem taki ktory ma stosunkowo duze tarcie po utwardzeniu...

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności