Skocz do zawartości

dławienie silnika 1.2 16V X12XE


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Witam,

czy komus udało sie jeszcze usunac usterke ?

Kupiłem interfejs op-com w wersji 1.33 oraz oprogramowania najnowsze do tego fejsu i sam chciałem zaadoptowac przeplywke ale nie ma tam takiej opcji. Moze wiecie jakim softem mozna to zrobic samemu bez odwiedzania ASO lub innego mechanika, ktore skasuje kupe kasy.

Ja jak odlaczałem sonde egr i przeplywke to jak dolaczyłem egr to samochod prawie zgasł a przy odlaczeniu pozostałych nic sie nie działo. Zresetowałem kody bledow i dalej to samo sie dzieje.

Pozdrawiam, Kamil

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problem wyeliminowała wymiana wkładu przepływomierza (wychodzi taniej niż całość a efekt ten sam). Mały hint dla zmagających się z podobną przypadłością: szkoda czasu na zamienniki niewiadomego pochodzenia (choć czasem może się udać) i wydawanie fortuny na nowego MAFa od Boscha (ok. 500 PLN) - spróbujcie popróbować oryginalne używane przepływki na szrotach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

przepływka w corsie to dla mnie też dylemat;

zamiennik działał kilka godzin-szkoda czasu i pieniedzy

używka .org. też podawał błąd.

dopiero reset błedu pomógł i to dzieki Waszym wskazówką -dzieki

zenon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Miałem podobny problem z dławieniem i pomogła wymiana przepływomierza. Ale nadal czasami zaświeci się lampka czek endżin, czy jakoś tak. nie wiem o co chodzi, bo auto jeździ normalnie. jutro będę próbował "wymigać" usterkę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem. Silnik X12XE Dotyczy to tylko jazdy na beznyznie bo na gazie jest wszystko dorze. Na zimnym silniku pracuje nie równo i gaśnie. Jak się rozgrzeje to przez jakiś czas jedzie dobrze. Potem traci moc i zapala się kontrolka check enging. Mechanik po podpięcie komputera stwierdził że padła sonda albo katalizator. Wymieniłem sondę na nową orgilanlą Boscha i nie widzę zmian. Dodatkowo wymieniłem olej, filtry i świece. Czy naprawdę mam uszkodzony katalizator? Na gazie jeździ bez problemów. Przebieg ma 120tys. km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem. Silnik X12XE Dotyczy to tylko jazdy na beznyznie bo na gazie jest wszystko dorze. Na zimnym silniku pracuje nie równo i gaśnie. Jak się rozgrzeje to przez jakiś czas jedzie dobrze. Potem traci moc i zapala się kontrolka check enging. Mechanik po podpięcie komputera stwierdził że padła sonda albo katalizator. Wymieniłem sondę na nową orgilanlą Boscha i nie widzę zmian. Dodatkowo wymieniłem olej, filtry i świece. Czy naprawdę mam uszkodzony katalizator? Na gazie jeździ bez problemów. Przebieg ma 120tys. km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Czy naprawdę mam uszkodzony katalizator? Na gazie jeździ bez problemów.

myślę że nie bo na LPG pracuje normalnie

może czasem wtrysk leje (zabrudzone paliwo)

a spróbuj na chwilę odłączyć akumulator

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55

Czy naprawdę mam uszkodzony katalizator? Na gazie jeździ bez problemów.

myślę że nie bo na LPG pracuje normalnie

może czasem wtrysk leje (zabrudzone paliwo)

a spróbuj na chwilę odłączyć akumulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności