Skocz do zawartości

,,automat'' czy ,,manual'' ????


Gość adrianopelek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adrianopelek

kupujac nowe auto jaki rodzaj skrzyni biegow wybralibyscie:automatyczna czy może manualną :wink:8)

 

 

 

ja osobiscie wybrałbym skrzynie manualną.

a WY??

czekam na wasze opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zdecydowanie manualną. Nie chciałbym nikogo obrazić, ale automaty są dla blondynek. Nie ma z nimi zabawy... Nawet jak jest tryb sport, to co to za przyjemność ze ścigania się? Pedał w podłogę i modlisz się żeby silnik lepiej kręcił...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy kto bedzie jezdzil, zalezy czy osoba miala juz jakies doswiadczenia z dana skrzynia biegow i oczywiscie od wersji jaka uda sie kupic...

 

Jezeli chodzi o moje zdanie, wole manuala, po prostu z przyzwyczajenia, ale nie wykluczam w przyszlosci pojazdu z automatem :wink:

 

PS> Przyjrze sie dokladniej temu temacikowi, a wszelkie OT i zbedne komentarze niezwiazane z tematem leca do kosza!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breugnir, To nie odsylacz, po prostu juz czuje w kosciach ze ten temat moze spowodowac niepotrzebne napiecia miedzy uzytkownikami automatow i manuali, wiec z gory ostrzegam ze wszelkie "komentarze niezwiazane z tematem" beda ladowaly w koszu!

 

Licze na ciekawa dyskusje i argumenty na poparcie wlasnego zdania :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, sorki. Myślałem, że to odsyłacz do jakiegoś tematu...

 

Uzupełniając moją wypowiedź. Jazda samochodem jest dla mnie przyjemnością - zawsze. Siedząc za kierownicą odczuwam pewnego rodzaju symbiozę z asterką. Lubię też mieć całkowitą kontrolę nad samochodem. Ponadto uważam, że jazda automatem (zdażyło mi się) jest nudna. Tak jak pisałem, wciskasz pedał i patrzysz przed siebie. Ja ze swoją nadpobudliwością musiałbym kostkę rubika wozić :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Breugnir, jak się jeździ automatem o mocy góra 130 konni to się nie dziwie że jest nudno:)8) Miałem prawie 2 latka w posiadaniu omke 2.5 v6 i uwierz mi że jazda nie była nudna......kontrolowanie się w zakrętach co do pedału gazu żeby bączka nie zrobić i co chwile mrugająca kontrola trakcji.Nie rozumiem tylko jak można mieć uno czy cokolwiek z pojemnością do 1.5 na automacie......dla mnie to jest samobójstwo :wink::D W omce skrzynka chodzi rewelacyjnie!!trzeba pamiętać o filtrze oleju w niej no i oleju:P Super działający kick down i ******** tryb (S) sport.Powiem wam że po roku machania w astrze tęsknie za automatem......ale gdy jeździłem automatem nie raz ochotę miałem pomachać......więc wszystko się z czasem znudzi nawet i rodzaj skrzynki hehe

 

adrianopelek tak naprawdę po włączeniu trubu sport w automacie większość aut widziałem w tylnych lusterkach.Zauważ że automat szybciej zmienia biegi i na (S) kreci się do 6200 bez problemu:) Wiec na pewno sobie po rywalizujesz z innymi nawet i automatem i powciskasz gaz do dechy ale jest jeden warunek.Co najmniej 150160 koni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, ma pewnie swoje zalety, ale wiesz... Czasami trzeba wycisnąć te 6k obrotów z silnika... Żaden automat Ci na to nie pozwoli :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie manualną. Nie chciałbym nikogo obrazić, ale automaty są dla blondynek. Nie ma z nimi zabawy...
Ehh polecam Ci się przejechać jakim kol wiek autem z silnikiem V6 z automatem i wyłączyć wszystkie systemy kontroli trakcji albo tak jak napisałeś dać blondynce się przejechać która na pierwszym zakręcie zrobi bączka (mówię o tylnym napędzie) A że nie ma zabawy to jesteś w błędzie......nawet na suchym asfalcie jeździsz bokiem(pozycja na 2) do tego sport i opony 19550 r15 znikają w kilka minut.

 

Breugnir, 6200 bez problemu na Sporcie....tak jak napisałem powyżej:)

 

Chwaląc automat w omedze napisze tylko tyle że jak minimalnie wciskamy pedał gazu na równej drodze to przy 60kmh wskakuje 3 bieg.......ale wciśnięcie pedału w podłoge spowoduje redukcje do 1 biegu i ciągniecie prawie po czerwone pole na obrotomierzu które w omie zaczyna się od 6600:)POZDRAWIAM ;d

 

nadal nie korzystasz z opcji edytuj,zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności