Skocz do zawartości

,,automat'' czy ,,manual'' ????


Gość adrianopelek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja od niedawna mam asterkę G kombi 1.6 8V z automatem i moje wrażenia są pozytywne ??? co prawda rakieta to nie jest, ale baardzo wygodnie się jeździ automatem po mieście, szczególnie w korkach ???. Więc jeśli ktoś ma okazję kupić zadbany automat to polecam. Ja sam bardzo się wachałem, ale teraz nie żałuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
Wygrzebałem stary temat po dyskusji paru znajomych "motoryzacyjnych gawędziarzy" przy piwku u kumpla w warsztacie.

Z tymi automatami wszystko ładnie, pięknie. Tylko odpowiedzcie mi na pytanie, dlaczego wszystkim moim znajomym, którzy połasili się na co prawda już leciwe autka (10 -15letnie) z automatyczną skrzynią, wyszło to bokiem.
Na początku wielka radość... jaki to komfort i relaks.... wrzucasz D i nic cię nie odchodzi, w gęstym ruchu miejskim wręcz bajka. A po jakimś czasie..... wcześniej lub pózniej.... problemy i to poważne.... na początek coś nie tak, poszukiwanie fachowca... a za chwile skrzynia sie rozkracza.... remont lub wymiana. U wszystkich których znam, a kupili sobie autko z cudnym automatem za powiedzmy 10tys. zł, tak właśnie to sie skończyło (samochód unieruchomiony na wiele dni, a nawet tygodni) i czarna rozpacz, ile ta przyjemność nie machania lewarkiem mnie kosztowała!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość barteklodz

moje następne auto napewno będzie w automacie, u nas już coraz gorzej się jeździ, wszystko jest pozapychane. Pierwsza czynność jaką zrobię po kupnie używańca to skrzynia na stół i generalny przegląd tak jak znajomi z mojej strony robią :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odpowiedzcie mi na pytanie, dlaczego wszystkim moim znajomym, którzy połasili się na co prawda już leciwe autka (10 -15letnie) z automatyczną skrzynią, wyszło to bokiem.

mielie pecha

mam 2 pod domem w tym wieku

vectre A z 94 i vectre B z 2001

nic sie z automatem nie dzieje

wczesniej mialem omnege A z 1992 i to samo

 

jak kupisz tak masz

 

padniecie skrzyni manualnej

np satelit albo mechanizmu roznicowego w F18

kosztuje tez kolo 1000-1500 zlociszy

do tego sprzeglo docisk wysprzeglik i koszta robia sie takie same

panika przed automatami jest z palca wyssana

sie dba sie ma

tyle w temacie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to uważam podobnie jak leszek398, że kupowanie używanego 8-10 letniego samochodu z taką przekładnią to prawdziwa loteria. U handlarza są one tanie, ale stan techniczny skrzyni biegów z reguły jest fatalny. Naprawa takiej skrzyni np. w Niemczech, jest nieopłacalna, dlatego takie samochody trafiają w okazyjnych cenach do Polski. A naprawa automatu w Polsce to też nie bagatelka, w przypadku 10 latka może przekraczać wartość całego samochodu.

jak kupisz tak masz

Uważam że przeciętny kierowca nie jest w stanie ocenić stanu skrzyni, zwłaszcza jeżeli wcześniej miał manuala bo nieuczciwy handlarz może „podrasować” wyeksploatowaną skrzynię np. manipulując elektroniką lub po prostu dolewając jakiegoś ,,cudownego” zagęszczacza do oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności